Snap Inc Perşembe günü, kullanıcı büyümesi için pembe bir görünüm öngörüyor Snapchat app, ancak tedarik zinciri kesintileri ve enflasyonun reklam talebine zarar vermeye devam edebileceğini söyledi.

Hisseleri Patlatmak sonuçlardan hemen sonra %10’a kadar düştü, ancak daha sonra yatırımcılar karışık sonuçları sindirdikçe kayıpları azalttı.

Snap, ikinci çeyrek günlük aktif kullanıcı sayısını 343 milyon ile 345 milyon arasında, Wall Street’in 340 milyon tahminlerinin üzerinde tahmin ediyor.

Ancak şirket, enflasyon, işgücü sıkıntısı ve diğer ekonomik zorlukların gelirleri baskılayabileceği konusunda uyardı. Bir önceki yıla göre ikinci çeyrek gelir artışının %20 ila %25 arasında olacağını tahmin ediyor. Mevcut çeyrekte şimdiye kadarki büyüme oranı %30 olmuştur.

Kaliforniya merkezli Santa Monica şirketi, ilk çeyrek kazançlarını bildiren büyük teknoloji uygulamalarından ilki ve sonuçlar Facebook sahibine gölge düşürebilir. Meta Platformlar A.Ş. ve dijital reklam satarak da gelir elde eden ve sonuçları önümüzdeki hafta açıklayacak olan Twitter Inc.

Snap Finans Direktörü, çok sayıda reklamverenin Rusya’nın Şubat ayı sonlarında Ukrayna’yı işgalini takip eden günlerde reklam kampanyalarını duraklattığını söyledi. Derek Andersenanalistlerle bir kazanç görüşmesinden önce yayınlanan hazır açıklamalarda.

Reklamcıların çoğunluğu kampanyalarına devam ederken, birçoğunun enflasyon ve devam eden jeopolitik risk konusunda endişelerinin devam ettiğini söyledi.

31 Mart’ta sona eren ilk çeyrek geliri, önceki yılın çeyreğine göre %38 artışla 1.06 milyar $ oldu. Rakam, Refinitiv’in IBES verilerine göre 1.07 milyar dolarlık analist beklentilerini kaçırdı.

Snapchat’teki günlük aktif kullanıcılar, yıllık %18 artışla 332 milyona ulaştı ve 329,7 milyon kullanıcıya ilişkin fikir birliği tahminlerini geride bıraktı.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9