İlk WASD bir kasırga içinde geldi ve geçti, ama neyse ki, Londra’nın Tütün Rıhtımında sahnede gerçekleşen düşünceli tartışmaların tümü korundu ve arşivlendi. Şovun panel tartışmalarını şu konu hakkında yayınlıyoruz: PCGamesN YouTube kanalı, bu yüzden şahsen katılamayan herkes bu konuşmaların tadını evlerinin rahatlığında tam olarak çıkarabilir. Cumartesi günü Bulkhead Games CEO’su Joe Brammer ve BetaJester kurucu ortağı Adam Boyne ile pandemi sonrası oyun geliştirme çağında daha esnek çalışma programlarına geçiş hakkında bir sohbet yapıldı.

Brammer ve Boyne, PCGamesN editörü Richard Scott-Jones ile pandemi nedeniyle uzun vadeli evden çalışma düzenlemelerine ani bir geçiş gerektirdiğinden ilgili şirketlerinin karşılaştığı zorluklar hakkında konuştu.

Discord, Zoom ve Google gibi hazır teknik çözümler sayesinde geliştirme çalışmalarının çoğunu veya tamamını uzaktan yapmak mümkün olsa da, ekipler fiziksel alanı paylaşmayı bıraktıklarında yeni zorluklarla karşı karşıya kalıyor. Panel, bu sorunlardan birkaçına ve şirketlerinin son iki yılda bunları ele almayı nasıl öğrendiğine değiniyor.

İşte konuşma:

Brammer ayrıca Bulkhead’in 100 çalışanlı stüdyosu için dört günlük bir çalışma haftasına geçişini tartışıyor.

Ayrıca, üretken YouTube içerik oluşturucusu Ali-A ile ocak başı sohbetini veya Rich’in Thomas Was Alone ve Volume geliştiricisi Mike Bithell ile 2022’deki bağımsız oyunların durumu hakkında konuşmasını dinlemek ilginizi çekebilir.oyun-2