Televizyon izlerken arabanın direksiyonuna geçmek neredeyse her yerde yasa dışıdır. Ancak Büyük Britanya (Almanya gibi) karayolu trafik düzenlemelerini değiştirmek ve belirli koşullar altında televizyon programlarının açılmasına izin vermek üzere.

Ancak, bu yalnızca kendi kendini süren arabalar gibi özel bir senaryo için geçerlidir: nasıl BBC haberleri Raporlara göre, otonom olarak kontrol edilen bir araçta seyahat eden sürücüler, TV izlemek için orta konsoldaki genellikle cömert ekranı kullanabilecekler. Diğer bir gereklilik ise, yeni yönergelere göre sürücünün herhangi bir zamanda aracın kontrolünü tekrar ele alabilmesi gerektiğidir.

Cep telefonları yasak olmaya devam ediyor

Ancak bunun için yalnızca entegre yerleşik sistem kullanılabilir. Buradaki fikir, otomobilin bilgi-eğlence ekranını kullanarak sürücüye ne zaman dikkat etmesi gerektiğini doğrudan söyleyebilmesi ve gerektiğinde bir filmi veya diziyi yarıda kesebilmesidir. Aynı koşullar altında bile cep telefonu kullanımına hala izin verilmemesinin nedeni de muhtemelen budur.

Şu an için bu seçenek yalnızca otoyoldaki trafik sıkışıklığında yavaş sürüş gibi özel durumlar için tasarlanmıştır. Ek olarak, bu yeni hüküm yalnızca Birleşik Krallık yasalarına göre “kendi kendini süren” olarak kayıtlı araçlara yöneliktir. İngiliz hükümeti ayrıca özel bir teklif sunuyor. yan tüm araçların listesini görebileceğiniz yer. Ancak şu anda orada bulunacak tek bir araba yok.

Bu arada, “kendinden tahrikli”nin, bugün artık olağandışı olmayan yardım sistemlerinden farklı bir şey olduğu açıkça vurgulanmaktadır. Bu arada İngiltere yeni düzenlemeyle Almanya örneğini izliyor. Bu ülkede, yasama organı sürüşün geleceğine şimdiden tepki verdi.

Seviye 3 sistemlerini kullanırken, gemide bilgi-eğlence kullanımına izin verilir. Almanya, tescilli araçlar konusunda da daha önde, çünkü Mercedes’in S-Serisi ve EQS serisindeki “Drive Pilot”una böyle bir izin verilmiş.genel-27