Netflix’in 200.000 abone kaybettiği aynı çeyrekte (Rusya’dakileri kendi kusurları olmadan sayarsak), hisse senedi fiyatını %35 düşürmeye zorladı, HBO Max 3 milyon kazandı yeni müşteriler.

Bu, AT&T’nin HBO, Warner, DC ve Discovery ağından gelen içeriği birleştiren Warner Bros. Discovery adlı yeni bir girişimin parçası olarak HBO Max’ten ayrılmasıyla geldi. Çok kötü, ancak abone artışının, özellikle filmlerinin ve dizilerinin son derece popüler olduğu Avrupa’da birçok yeni küresel pazarda ortaya çıktığını gören son çeyrekte HBO Max genişlemesiyle bir ilgisi olabilir.

Mevcut HBO Max aboneleri 123.4 milyon olup, bunun 48.6 milyonu ABD’de ve 76.8 milyonu dünya çapında olup, sadece bir yıl içinde 12,8 milyon abonelik sağlam bir büyümeyi temsil etmektedir.

Kabul edilirse, bu denizaşırı HBO Max abonelerinin bazılarının ödediği fiyatlar ABD’dekinden çok daha düşüktür, ancak yine de korsan içerikte kaybolmuş olacaklar veya hizmet için tamamen para harcamayacaklardı.

Öte yandan HBO Max, abone sayısındaki düşüşün ardından Netflix’in endişelenmeye başladığı hesaplarının şifre paylaşımı konusunda endişeli değil. AT&T’nin CEO’su John Stankey’e göre, HBO Max’in taşıyıcı portföyünün bir parçası olduğu son çeyrek için kazanç çağrısı sırasında, hizmet, çok iyi çalıştığı kanıtlanmış, yaygın parola paylaşımına karşı önlemler aldı.

Herhangi bir ayda, belirli kullanıcıların ürünü nasıl kullandığını aktif olarak inceledik ve yaygın kötüye kullanım dediğim şeyi sınırlandırmak için teknik özelliklere ve yeteneklere sahibiz.“dedi John Stankey ve şifre paylaşımına karşı bu HBO Max hüküm ve koşullarının “müşteriye duyarlı” olduğunu, bu yüzden yapmadılar “dedi.bu konuda çok şikayet eden birini görmek,” ve yükselen HBO Max abone sayısı sadece onların amacını kanıtlamak için geliyor.telefon-1