Google Workspace artık şirketlerin çalışanlarının cihazlarını daha iyi kontrol ile kolayca yönetmesine olanak tanıyor. Google Workspace yöneticileri artık, yönetilen Google Play sisteminin bir parçası olan çalışan cihazlarındaki Android uygulaması güncellemelerini kontrol etme olanağına sahiptir. Workspace Yöneticileri artık uygulamaların hemen güncellenmesi mi yoksa daha sonra mı planlanması gerektiğini belirleyebilir. Bu politikalar, kuruluş içindeki yöneticiler tarafından grup düzeyinde ayarlanabilir.

“Önceden, Managed Google Play’deki uygulama güncellemelerinin varsayılan davranışı, cihazın bir Wi-Fi ağına bağlı olmasına, şarj olmasına ve aktif olarak kullanılmamasına bağlıydı. Bu davranış, her zaman müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun değildir ve Google, bir blog gönderisinde, yöneticilerin uygulamaların nasıl güncellendiği konusunda daha ayrıntılı kontrole ihtiyacı olduğunu söyledi.

Şirkete göre, yöneticiler artık yönetilen oyun uygulamalarının ne zaman güncellenebileceğine ilişkin belirli kriterler belirleyebilir.

Yöneticiler, “Uygulama otomatik güncelleme zamanlamasını” “Yüksek öncelikli” olarak ayarlayabilir, böylece güncellemeler “yeni sürüm yayınlandıktan sonra hemen yüklenir ve Google Play tarafından incelenir”. Bu indirme, cihaz hücresel güçteyken gerçekleşebilir. Ayrıca, uygulama kullanıcı tarafından aktif olarak kullanıldığında ve cihaz çevrimdışıysa, şirkete göre, cihaz internete bir daha bağlandığında uygulama hemen güncellenecektir.

Güncelleme 21 Nisan 2022’de kullanıma sunuldu (özellik görünürlüğü için 15 güne kadar).
genel-8