Google Meet, resmi toplantıları veya eğitim sınıflarını çevrimiçi yürütmek için en çok tercih edilen seçeneklerden biri olmuştur. Arama devi, Evden Çalışmak dünya genelindeki çoğu kuruluş için yeni normal olmaya devam ederken, Meet’i ara sıra yeni ayarlar ve özelliklerle yükseltmeye devam ediyor. En son güncellemede, Google Meet, zaman kaybını önlemek için toplantı sahibinin toplantı başlamadan önce yardımcı toplantı sahipleri atamasına olanak tanıyan yeni ortak barındırma ayarları ekledi. Bu, sohbet kilidi ve mevcut kilit gibi ana bilgisayarın güvenlik önlemlerini kontrol etmesine izin veren ek güncelleme ile birlikte gelir.

Kovid vakaları tekrar yükselirken Hindistan’da, kuruluşlar, toplantıların video konferans yoluyla yapılmasını gerektiren Evden Çalışma kurulumuna geçiyor. Sanal toplantı talebini odak noktasında tutan Google Meet, yeni değişiklikler ve ayarlar sunuyor.

Google onu kendine çekti resmi blog yeni toplantı sahibi denetimleri getiren en son gelişmeleri duyurmak ve toplantı için yardımcı toplantı sahiplerini önceden belirlemek. Bu seçenek, toplantı sahiplerinin sanal konferansları başlatmanın ilk birkaç dakikasında herhangi bir güçlük çekmeden toplantıları düzenlemesini kolaylaştırır. Ayar, toplantının zamanında başlamasına ve sorunsuz bir şekilde devam etmesine izin verecektir.

Ortak barındırma ayarları, Google Workspace Essentials, Enterprise Essentials, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Business Standard, Business Plus, Education Fundamentals, Education Standard, Education Plus ve Teaching and Learning Upgrade abonelerinde sınırlı erişimle sunulacak. Ancak Google Workspace Business Starter, Frontline, Sivil Toplum Kuruluşları, eski G Suite Basic ve Business müşterileri bu özelliği yakın zamanda kullanamayacak.

Diğer ayarlar arasında güvenlik özelliklerinin kontrol edilmesi, ev sahibinin diğerlerinin yanı sıra sohbet kilidi ve mevcut kilidin kullanımını etkinleştirmesine veya devre dışı bırakmasına izin verilmesi bulunur. Bu ön ayar kontrolleri, Google Workspace müşterileri ile eski G Suite Basic ve Business müşterileri dahil olmak üzere tüm Google kullanıcılarının kullanımına sunulacaktır.

Özellikler şu anda 20 Nisan’dan itibaren küresel olarak kullanıma sunuluyor. Özelliklerin tüm kullanıcılar tarafından görülebilmesi 15 gün kadar sürebilir.
genel-8