Geçen gün Elon Musk, Tesla Full Self-Driving (FSD) otopilotunun beta sürümünün kullanıcı sayısının sadece altı ay önce sadece 2.000 olmasına rağmen şimdiden 100.000 kişiyi aştığını söyledi. FSD’nin çalışmaları hakkında herhangi bir detay paylaşmak için acelesi yok.Tesla’nın Q1 2022 mali sonuçlarının açıklanmasının ardından bir konferans görüşmesi sırasında Musk’tan doğrudan Tesla FSD hakkında daha fazla veri yayınlaması istendi. Tesla’nın başkanı, FSD Beta programına katılarak her şeyi kendiniz değerlendirmenin daha iyi olduğunu söyledi.

Kendi puanınızı almanın en iyi yolu, şu anda 100.000’den fazla üyesi olan ve bu yıl önemli bir genişleme beklediğimiz FSD beta testine katılmaktır. İşte benim tavsiyem: Autopilot Beta Programına katılın, kendiniz deneyin ve her sürümdeki gelişme oranını fark edin. Güncellemeleri kabaca iki haftada bir yayınlıyoruz. İki adım ileri ve bir adım geri olan imza prensibimizi göreceksiniz, ancak genel olarak gelişme oranı inanılmaz derecede hızlı. Bu yüzden kendi puanınızı elde etmek için tavsiyem, kendiniz denemenizdir.

Ve her şey yoluna girecek, ancak FSD’yi tam olarak test etme fırsatı oldukça fazla paraya mal oluyor. Sadece bir Tesla arabasına ihtiyacınız olmakla kalmaz, aynı zamanda çok eski modifikasyonlar da çalışmayacaktır. Ayrıca FSD Beta özelliğini etkinleştirmek için ek olarak 12.000$ ödemeniz gerekiyor. Ayrıca Tesla sürüş değerlendirme sisteminden yine de yüksek bir puan almanız gerekiyor.genel-22