Ben Eureka’yım! “Eureka! Fund – Teknoloji Transferi” fonu ve Cdp Venture Capital Sgr tarafından Modena Foundation ve Unicredit ile ortaklaşa oluşturulan ve Plug and tarafından yönetilen Motor Valley Accelerator of Modena ile Venture Sgr.
Play ve Crit, elektrikli araçlar için piller için katı hal süper kapasitörlerin geliştirilmesi ve üretimi ile uğraşan İtalyan bir girişim olan Novac’ın 412 bin Euro’luk ilk tohum öncesi turunu imzalayan taraflar.

2020 yılında Modena Üniversitesi Mühendislik Fakültesi eski öğrencileri Matteo Bertocchi, Loris Bruzzi, Alessandro Fabbri ve Aldo Girimonte ve Reggio Emilia olmak üzere 30 yaşın altındaki dört genç tarafından kurulan şirket, 2021 yılında 8 girişim arasından seçildi. Motor Vadisi’nin hızlandırma sürecinde yer aldı ve birkaç ay sonra ilk finansman operasyonunun sürecini tamamladı.

Elde edilen kaynaklar sayesinde Novac, özellikle depolama sistemlerinin eko-sürdürülebilirlik seviyesini artırarak, enerjiyi daha hızlı ve daha hızlı bir şekilde biriktirip serbest bırakmayı vaat eden prototipin geliştirilmesine odaklanacak. ekibe yeni beceriler getirme ve prototip geliştirmeyi hızlandırma zamanı.

Novac’ın “uzmanlığı”, yapıldıkları malzemede herhangi bir değişiklik yapmadan yüksek güç ve çok hızlı şarj süreleri sağlama ihtiyacını karşılayan, şu anda piyasada bulunan pillerin yapısal kritikliklerini ortadan kaldıran süper kapasitörlerdir, bu nedenle güç tepelerinin yönetimi temsil eder. bir stres kaynağı ve bunun sonucunda bileşenin erken bozulması.

Sıvı elektrolit kullanımını gerektirmeyen süper kapasitörlerin kullanımı aslında güç kaynağı sisteminin kullanım ömrünü uzatmak için en etkili çözümlerden biri olarak kabul edilir ve pillerin sabit güçte veya düşük değişkenlikte ideal çalışma koşullarında çalışmasını sağlar. .genel-18