Minecraft speedrunning, ister solo ister ortak kayıtlar için gidiyor olun, kurallar ve kaosla dolu bir dünyadır. Genel amaç, gittiğiniz kategorinin kurallarına bağlı kalarak, sandbox oyununu mümkün olduğunca hızlı bir şekilde kazmaya çalışmaktır. Bir sürü farklı var, ama hepsinde Sonic the Hedgehog ruhunu somutlaştırıyorsunuz: hızlı gitmeli.

YouTuber M8use ve diğer oyunculardan oluşan bir ekip, oyunu iki dakikadan daha kısa bir sürede sorunsuz bir şekilde fethetmek için bir araya geldi ve her şey şimdi bir videoda. Video yedi dakikadan uzun, ancak ilk beş dakika, 5:10’da başlayan koşunun kendisi için bir açıklama görevi görüyor. M8use’un açıkladığı gibi, bu koşu, oyunun Bedrock sürümündeki belirli bir Minecraft tohumu için oluşturuldu.

Video, bölünmüş ekranda beş oyuncudan dördünün bakış açılarını gösterir. Her birinin yerine getirmesi gereken farklı bir rolü var ve izlemesi yoğun bir şey. Tam bir deneyim istiyorsanız, muhtemelen bir tarafı seçip sadece onu izlemeye değer. Kaç kişi dahil olursa olsun Minecraft’ın iki dakikadan kısa sürede tamamlanmasını izlemek inanılmaz derecede garip.

bu Speedrun.com’un Minecraft segmenti yayılmış bir çok güzelsin kategoriler ve bu – işte bir ağız dolusu – kooperatif herhangi bir % glitchless set seed 1.16.100+ kategorisi için yeni dünya rekoru olarak hizmet ediyor. Kategorideki bir sonraki en iyi koşu dört dakikadan fazladır ve iki dakika işaretinin altında yalnızca birkaç kategoride koşu olduğunu belirtmekte fayda var.

Daha az çılgın haber olarak, en son Minecraft enstantanesinin büyük bir odak noktası müziğe sahipti ve bunun için sonsuza kadar minnettarız.oyun-2