Oyunlardaki erişilebilirlik özellikleri, özellikle ileri görüşlü bazı geliştiricilerin önderliğinde bu günlerde çok daha yaygın hale geliyor, ancak yine de yeterince yaygın değil. Neyse ki Quake birkaç yararlı yeni özellik elde etmekorijinal sürümünden sadece 26 yıl sonra.

Quake’in en son sürümü – daha spesifik olmak gerekirse, resmi çok platformlu “gelişmiş sürüm” – artık görme bozukluğu olan (veya stilize edilmiş yazı tipinden rahatsız olamayan) kişiler için yüksek kontrastlı, daha okunabilir bir yazı tipine sahip. ve bir çift sesli sohbet ve tam tersi seçenekler.

Resim Kredisi: kimlik Yazılımı

Kullanıcılar, gelen sohbetin sentezlenmiş bir sesle yüksek sesle konuşulmasını ve kendi giden sohbetlerinin seçtikleri bir sesle ses kanalına gönderilmesini ayarlayabilir. Gelen sesli sohbet de otomatik olarak metin olarak işlenebilir. Bu seçenekler, tüm platformlarda çeşitli engelleri ve tercihleri ​​olan kişiler için faydalı olacaktır.

Yine de seni Shamblers’tan koruyacak hiçbir şey yok. Orada kendi başınasın.

Bunu emsalsiz olduğu için vurgulamıyorum, ancak harika bir oyunun nasıl daha da iyi hale getirilebileceğinin mükemmel bir örneği olduğu için. Quake yapıldığında tarihi bir başarıydı, ancak erişilebilirlik seçenekleri neredeyse hiç düşünülmedi bile. Hâlâ etrafta ve aktif ve oyun endüstrisinde lider olmanın bir parçası, kapsayıcılık ve erişilebilirlik konusunda ileri adımlar atmak olmalı. Elbette, birkaç on yıl sürdü, ama geç olması hiç olmamasından iyidir.

Oyun kitlesinin çeşitliliğini hafife almak kolaydır – ve oyununuzu oynamayı kolaylaştırmak için oluşturabileceğiniz tüm seçenekler birileri ve belki de binlerce veya milyonlarca insan tarafından takdir edilecektir.genel-24