BÜKREŞ, Romanya ve SANTA CLARA, Kaliforniya, 21 Nisan 2022 — Küresel bir siber güvenlik lideri olan Bitdefender, bugün yeni geliştirmelerini duyurdu. Bitdefender Premium Sanal Özel Ağ (VPN) Hizmeti tüketiciler için gizliliği, kimlik korumasını ve güvenliğini desteklemek için tasarlanmıştır. Yeni reklam engelleyici ve izleme önleme modüllerinin yanı sıra beyaz liste özellikleri, tüketicilere bir bilgisayar veya mobil cihaz kullanarak dünyanın herhangi bir yerinden güvenli ve özel web tarama olanağı sağlar. Kurulumu kolaydır ve her seviyedeki kullanıcı için sezgisel bir arayüz ile birlikte gelir.

Tüketiciler büyüdükçe siber güvenlik ve veri gizliliği yakınlaşıyor giderek endişeli Kimlerin kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerine erişimi olduğu ve çevrimiçi faaliyetleri hakkında toplanan veriler ve bu verilerin nasıl satıldığı, ticaretinin yapıldığı ve kullanıldığı hakkında. Tüketiciler, büyük web tarayıcılarında, internet servis sağlayıcılarında (ISP’ler), kablosuz bağlantı noktalarında ve web sitelerinde “Özel Tarama” veya “Gizli” modlar olarak adlandırılan modları kullandıklarında bile, genellikle tarama geçmişleri ve çevrimiçi davranışları hakkında bilgi toplamaya devam eder.

Veri izleme, casus yazılım ve diğer kötü niyetli tehditler, halka açık Wi-Fi ağlarında hala bir gerçektir. Buna göre Firefox telemetrisi, küresel web trafiğinin yaklaşık yüzde 80’i şifrelidir. Bunlara ek olarak, bir çalışma, yaklaşık yüzde altı HTTPS tarafından güvence altına alınan en iyi 10.000 web sitesinin içinde TLS protokolü güvenlik kusurları vardı.

Son Bitdefender araştırması Çoğu tüketicinin yüksek oranda riske maruz kaldığını ve çoğunluğun (yüzde 61) en çok kullandıkları kişisel cihazlarda VPN hizmetleri ve anti-izleyiciler, reklam engelleyiciler (yüzde 44) veya herhangi bir tür gizlilik yazılımı (yüzde 64) kullanmadığını ortaya koydu. çevrimiçi etkinlikler.

Bitdefender Tüketici Çözümleri başkan yardımcısı Ciprian Istrate, “Tüketicilerin dijital yaşamlarını çevrimiçi olarak yürütürken gizliliğini korumaları ve verilerini güvende tutmaları giderek daha zor hale geldi” dedi. “Kullanıcıların çevrimiçi davranışlarının izlenmesinden veya kişisel verilerin yasal veya yasa dışı olarak toplanıp satılmasından endişe duymadan en sevdikleri çevrimiçi etkinliklerin keyfini çıkarırken, hem sağlam koruma hem de anonimlik sağlamak için Bitdefender Premium VPN’ye reklam engelleme ve izleme önleme özelliklerini ekledik.”

Bitdefender Premium VPN Temel Özellikler

  • Tüm Web Trafiği için Güçlü Şifreleme — 49 ülkede 4.000’den fazla Bitdefender VPN sunucusundan yararlanan Windows, Mac, Android ve iOS cihazları için tüm gelen ve giden web trafiğini güvenli bir şekilde şifreleyin. Trafik günlüğü olmadan güvenli çevrimiçi akış ve indirmeler için çevrimiçi kimlikleri ve etkinlikleri bilgisayar korsanlarından, ISS’lerden ve diğerlerinden koruyun.
  • Daha İyi Tarama Deneyimi için Yerleşik Reklam Engelleyici — Yerel reklam engelleyici modülü, daha iyi bir tarama deneyimi için web sitelerinden reklamları, afişleri, açılır pencereleri ve video reklamları kaldırır. Araya giren reklamları engellemek, reklam yazılımı ve kötü amaçlı yazılım riskini azaltır ve kullanıcıların tüm ekranı yalnızca ilgili içerik için geri alırken bant genişliğinden tasarruf etmesine yardımcı olur.
  • Anti-Tracker ile Çevrimiçi Profil Oluşturmayı Önleyin — Reklamverenlerin, web sitelerinin ve diğer üçüncü tarafların cihaz türü, konum, web sorguları, alışveriş tercihleri ​​ve daha fazlası gibi verileri toplamasını engelleyin. Bu tür verilerin toplanmasını engellemek yalnızca tüketici gizliliğini korumakla kalmaz, kullanıcıların cihazlarının performansını da hızlandırabilir.
  • Sistem Çapında Koruma Elde Edin — Yalnızca o tarayıcıda gizlilik sunan web tarayıcısı uzantılarının aksine, Bitdefender VPN Premium, sistemleri yavaşlatmadan veya savunmada boşluk bırakmadan kullanıcının tüm cihazında reklamların ve izleme modüllerinin kesintiye uğramasını engeller.
  • Beyaz Liste Güvenilir Web Siteleri — Belirli, güvenilir alanların URL’lerini bir beyaz listeye ekleyerek, reklam engelleme ve izleme önleme özelliklerinde istediğiniz gibi kolayca istisnalar yapın. Bu, VPN kullanıcılarının, izleme kodları engellendiğinde düzgün şekilde yüklenmeyebilecek web sitelerine erişirken güvenli, şifreli göz atmalarını sağlar.

kullanılabilirlik

Bitdefender Premium VPN, Windows, macOS, Android ve iOS cihazları için kullanılabilir. Yeni reklam engelleyici, izleme önleme ve beyaz liste özellikleri artık ücretsiz ve deneme sürümü müşterileri de dahil olmak üzere tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Daha fazla bilgi veya Bitdefender Premium VPN satın almak için ziyaret edin https://www.bitdefender.com/solutions/vpn.html.

Bitdefender hakkında

Bitdefender, küçük ve orta ölçekli işletmelere, orta ölçekli işletmelere ve tüketicilere lider güvenlik etkinliği, performansı ve kullanım kolaylığı ile siber güvenlik çözümleri sunar. Dünyanın en güvenilir siber güvenlik çözümleri sağlayıcısı olma vizyonuyla hareket eden Bitdefender, dijital deneyimlerini dönüştürmek ve geliştirmek için dünya çapındaki kuruluşları ve bireyleri siber saldırılara karşı savunmaya kendini adamıştır. Daha fazla bilgi için ziyaret edin https://www.bitdefender.com.siber-1