Bu günlerde sosyal medya, filtrelenmiş, photoshoplanmış veya başka bir şekilde değiştirilmiş resimlerle dolu gibi görünüyor. Ama durum böyle değil Gerçekçi olhayatınızın değiştirilmemiş bir anlık görüntüsünü gerçek zamanlı olarak paylaşmakla ilgili.

Bu, filtre yok, düzenleme yok, yalnızca kullanıcıların herhangi bir anda ne yaptıklarına özgün bir bakış anlamına geliyor. Kırışıklıklar, dağınık saçlar, lekeli makyaj (hiç giydiğinizi varsayarsak) takipçilerinizin görmesi için sergileniyor. Başka bir deyişle gerçek sen.

BeReal, duymamış olmanıza rağmen oldukça popüler olduğunu kanıtladı. Uygulama ilk olarak 2020’de piyasaya sürüldü, ancak gelen verilere göre aptopiakullanıcılarının yaklaşık %65’i 2022’de kaydoldu. Aslında, BeReal’in aktif aylık kullanıcılarının son birkaç ay içinde %315’ten fazla arttığı bildirildi.

(İmaj kredisi: Phillip Michaels/Tom’s Guide)

Bir diğer önemli fark, BeReal’in gün boyunca farklı bir noktada paylaşım yapmanızı istemesidir. Bu gerçekleştiğinde, aynı anda hem sizin hem de çevrenizin fotoğrafını çeken ikili bir fotoğraf sistemiyle, yaptığınız her şeyin bir fotoğrafını göndermek için iki dakikanız var.genel-26