Artık Paskalya geride kaldığına göre, perakendeciler ve tüketiciler 2022 Anma Günü indirimlerini bekliyorlar. Anma Günü yılın en büyük tatillerinden biri ve perakendeciler minderden dizüstü bilgisayarlara kadar her şeyde indirimler sunan indirimleri ikiye katlayacak.

Best Buy, Wayfair, Home Depot, Amazon ve diğer perakendeciler, indirimler söz konusu olduğunda ücrete öncülük etme eğilimindedir. Anlaşmalar açısından, TV’ler ve büyük ev aletleri Anma Günü’nde en büyük indirimleri görme eğilimindedir. Ancak kahve makineleri, yazlık giysiler, dış mekan mobilyaları ve daha pek çok konuda da fırsatlar görmeyi bekliyoruz.

Yeni bir şilte için pazardaysanız, Memorial Day şilte satışları, en yüksek puanlı şilteler, ağırlıklı battaniyeler ve bunların arasındaki her şeyde indirimlerle yılın en düşük fiyatlarından bazılarını sunar. Anma Günü aslında şilteler için en büyük perakende tatillerinden biridir ve yeni bir yatağa geçmek için genel olarak mükemmel bir zamandır.

2022’nin ilk Anma Günü satışına hala haftalar var, ancak bu arada önümüzdeki ay bekleyebileceğimiz satışları tahmin ediyoruz.

2022 Anma Günü ne zaman?

(İmaj kredisi: Shutterstock)

2022 Anma Günü 30 Mayıs Pazartesi gününe denk gelecek. Geleneksel olarak her ayın son Pazartesi günü düzenlenen Anma Günü, silahlı kuvvetlerde görev yaparken ölen askeri personelin yasını tutan federal bir tatildir. Tatil aynı zamanda yazın gayri resmi başlangıcını da işaret ediyor.

En iyi Anma Günü indirimleri nasıl bulunur

Tüm tatillerde olduğu gibi, Anma Günü hem iyi hem de kötü fırsatlarla dolu olacak. Ancak biraz titizlik ile istediğiniz ürünlerde en iyi Anma Günü indirimlerini bulmanız mümkün. İşte Anma Günü boyunca en iyi fırsatları bulmak için ipuçlarımız ve rehberimiz.

  • Her zaman karşılaştırma mağazası: Pratik olarak her perakendeci Anma Günü satışları sunar. Sonuç olarak, ne satın alıyor olursanız olun, her zaman karşılaştırmalı alışveriş yapmanızı öneririz. Yeni bir 4K TV satın alıyorsanız Best Buy, Amazon ve Walmart’ın sunduğu fırsatlara bakın. Yeni mutfak aletleri pazarındaysanız, Kohl’s, Amazon, Home Depot ve Lowe’s’a bakın. Bu şekilde, istediğiniz ürün(ler)de en düşük fiyatı kimin aldığını göreceksiniz.
  • Sahte anlaşmaları ayıklamak için fiyat izleme araçlarını kullanın: Alışveriş yapanların kötü Anma Günü satışlarını ayıklamalarına yardımcı olacak çok sayıda araç var. Bizim favorilerimizden biri DeveDeveDeve. Yalnızca Amazon’da çalışsa da, Amazon’da satılan hemen hemen tüm ürünlerin fiyat geçmişini size verebilir. Bunu özellikle iPad’ler, 4K TV’ler ve daha fazlası gibi teknik öğeler için yararlı buluyoruz.
  • Sahte incelemelere dikkat edin: Bu, her alışverişçinin yaptığı bir şeydir: Satın almak istediğimiz bir şey buluruz ve o ürün için Google incelemelerine bakarız. Bununla birlikte, alışveriş yapanlar okudukları incelemelere çok dikkat etmelidir çünkü orada çok sayıda sahte veya ücretli kullanıcı incelemesi vardır. Bu nedenle, satın almayı düşündüğünüz birkaç Anma Günü indirimi fark ederseniz, ödevinizi yaptığınızdan ve yalnızca parlak incelemeler bırakan kullanıcıların değil, birden çok kullanıcının incelemelerine güvendiğinizden emin olun.

Anma Günü satışları ve PS5 stokları

ps5 xbox serisi x

(Resim kredisi: Microsoft/Sony)

Oyun fırsatları olmadan hiçbir tatil tamamlanmaz ve Anma Günü de bir istisna değildir. Ancak, PS5 ve Xbox Series X gibi yeni nesil konsollarda fırsatlar bulmayı umuyorsanız, büyük indirimler görmeniz pek olası değildir. Elbette, indirimli paketler göreceksiniz – özellikle Xbox Series X’te – ancak büyük fiyat düşüşleri görmeniz pek mümkün değil. Bununla birlikte, Xbox Series X stokunun bulunması daha kolay hale geldi ve GameSpot ve Microsoft gibi mağazalar yenilenmiş konsollar bile teklif etti.

PS5’e gelince, bu ay PS5 stoklarında bir artış görmüş olsak da, konsola puan vermek hala zor, bu da perakendecilerin indirim yapması için sıfır teşvik olduğu anlamına geliyor. Bunun yerine, gerçekleşmesi daha muhtemel olan Anma Günü stoklarına dikkat edin.

Prime Day ve Anma Günü satışları

Anma Günü satışları, tasarruf etmek için harika bir fırsattır. Ancak, Anma Günü’nden haftalar sonra Amazon geleneksel olarak yıllık Prime Day kutlamasını gerçekleştirir. Ama ciddi bir fark var. Prime Day fırsatları yalnızca Amazon’dan gelirken, hemen hemen her perakendeci kendi Anma Günü satışlarını sunar. Yeni bir Fire TV veya yeni Echo arıyorsanız, satın alma işleminizi yapmak için Prime Day’i beklemekten daha iyi olursunuz. Aksi takdirde, Anma Günü’nde muhtemelen daha iyi bir pazarlık alacağınızdan emin olabilirsiniz.genel-26