Cities: Skylines’da yüzlerce saat oturum açtıysanız ve hepsini gördüğünüzü düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Bu ay içinde Quest 2’ye gelecek olan Cities: VR ile şehirleri kelimenin tam anlamıyla yepyeni bir şekilde göreceksiniz.

20 Nisan’daki Meta Quest Oyun Vitrini sırasında öne çıkan Cities: VR, Fast Travel Games tarafından geliştirilen Cities: Skylines’ın bir uyarlamasıdır. Kulaklığı ve Quest denetleyicilerini kullanarak, ağaçları tam istediğiniz yere yerleştirmek veya bir binayı hızla yerine düşürmek dahil olmak üzere, fiziksel olarak yakalayıp hareket ederek şehrinizde değişiklikler yapabileceksiniz. Yukarıdan, diğer platformlarda görülen “tanrı modu” stilini hala alıyorsunuz, ancak yer seviyesine yaklaştıkça Quest’e bakmak çok farklı bir deneyim olmalı.

Canlı yapımcı Linda Kiby Zetterman duyuruda, “Cities: Skylines oyuncularından kreasyonlarını sokak seviyesinde görmek istediklerini ve Cities: VR’de tam da bunu yapabileceklerini duyduk” dedi. .

Şehirler: VR, Skylines oyununun bire bir bağlantı noktası değildir, bu nedenle diğer platformlarda oynadıysanız bazı farklılıklar beklemelisiniz. Bu oyundan önce Fast Travel Games, üçü de Quest’te olan The Curious Tale of the Stolen Pets, Wraith: The Oblivion – Afterlife ve Virtuoso üzerinde çalıştı.

Cities: VR’ı oynamak için daha fazla beklemeniz gerekmeyecek, çünkü oyun Quest 2’de 28 Nisan’da 30$’a çıkacak. Lansmanı ücretsiz güncellemeler takip edecek ve şimdi %10 ön sipariş indirimi mevcut.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.oyun-1