Lucy'nin Alet İşaretleme Platformu, Orion takımyıldızının yakınına işaret edildi ve T2CAM alanı, Rozet Bulutsusu'nu içeriyordu.

Lucy’nin Alet İşaretleme Platformu, Orion takımyıldızının yakınına işaret edildi ve T2CAM alanı, Rozet Bulutsusu’nu içeriyordu.
resim: SwRI; New Mexico’daki Fajada Butte üzerinde görüldüğü gibi gece gökyüzünün 2008 dosya fotoğrafı, Ulusal Parklar Servisi’nin izniyle

Uzayda yolculuk yapmak yalnızlaşabilir. NASA’nın Lucy uzay aracı şu anda altıdaEkim 2021’de piyasaya sürülmesinden bu yana seyrek gezegenler arası ortamda seyahat eden Jüpiter’e bir yıllık yolculuk. Neyse ki Lucy için manzaralar muhteşemdi.

Uzay aracı yakın zamanda bir dizi kalibrasyon görüntüsü yakaladı ve fotoğrafçılık becerilerinin eşit olduğundan emin olmak için yepyeni kameralarını 11 farklı yıldız alanına işaret etti. NASA’nın uzay aracının kamera performansını ve hassasiyetini ve ayrıca farklı yönlere işaret etme yeteneğini test etmek için yaptığı en son görüntüler Şubat ayında çekildi. binaen uzay ajansına.

Lucy, Jüpiter’i yörüngedeyken takip eden ve yöneten iki kayalık cisim grubu olan Truva asteroitlerini inceleme görevindedir. Güneş. Truva atları son 4 yıldır var olmuş olabilir ama henüz hiçbir uzay aracı onları ziyaret etmediğinden onlar hakkında çok az şey biliniyor.

Ancak Lucy hedefine ulaşmadan önce, görevin arkasındaki ekip, sondanın aletlerinin uzayda düzgün bir şekilde çalıştığından emin olmak için çalışıyor. Uzay aracı, kameralarını Orion Takımyıldızına yönelterek farklı yıldız gruplarını ve Rozet Bulutsusu’nun 10 saniyelik soluk bir pozunu yakaladı.

Rozet Bulutsusu, çerçevenin merkezinin sağ alt köşesinde görülebilir.

Rozet Bulutsusu, çerçevenin merkezinin sağ alt köşesinde görülebilir.
resim: NASA/Goddard/SwRI

Lucy, dört görünür ışık kamerası ile donatılmıştır: ikiz Terminal İzleme Kameraları (T2CAM), Çok Renkli Görünür Görüntüleme Kamerası (MVIC) ve Uzun Menzilli Keşif Görüntüleyicisi (L’LORRI).

T2CAM kameralar geniş bir görüş alanına sahiptir, ve Lucy’nin yakın uçuşları sırasında Truva asteroidlerine otomatik olarak kilitlenip onları takip edecek şekilde tasarlanmıştır. MVIC, daha yüksek çözünürlüklü bir renkli tarama kamerası iken L’LORRI, asteroitlerin ayrıntılı görüntülerini yakalamak için tasarlanmış yüksek çözünürlüklü monokromatik bir telefoto kameradır. gelen ham bir görüntü L’LORRI, çıplak insan gözünün görebildiğinden 50.000 kat daha sönük yıldızlar ortaya çıkardı.

Bu görüntünün pozlama süresi 10 saniyeydi ve yaklaşık olarak 17. parlaklık büyüklüğündeki yıldızları ortaya çıkardı.

Bu görüntünün pozlama süresi 10 saniyeydi ve yaklaşık olarak 17. parlaklık büyüklüğündeki yıldızları ortaya çıkardı.
resim: NASA/Goddard/SwRI/Johns Hopkins APL

Son görüntü alma, Lucy’nin kameralarının ilk testinin devamı niteliğindeydi. uzay aracının fırlatılmasından kısa bir süre sonra Kasım ayında gerçekleştirildi. Ancak ekip, NASA’ya göre, her ikisi de yakın gezegen hedefleri gerektiren Lucy’nin LEISA olarak bilinen kızılötesi spektrometresini veya sıcaklık haritalama L’TES cihazını henüz test etmedi.

Lansmanından kısa bir süre sonra, Lucy’nin güneş enerjisi dizilerinden biri arızalı düzgün bir şekilde açmak için. Bununla birlikte, uzay aracının sistemleri normal şekilde çalışıyor ve aksaklık şu ana kadar görev üzerinde önemli bir etkiye sahip görünmüyor.

Lucy Adını 1974’te Etiyopya’da bulunan ve insanın evrimi hakkında değerli bilgiler sağlayan son derece eski bir hominid fosilinden alıyor. Lucy uzay aracı, Jüpiter’in Truva Atlarını keşfederek, güneş sistemini ve onun başlangıç ​​hikayesini anlamamız için aynısını yapabilirdi. Lucy’nin 2027’de Truva asteroidlerine ulaşması bekleniyor.genel-7