Pixar’ın yaşlanma hikayesi Turning Red’den yeni yayınlanan silinmiş bir sahne, anne Ming Lee ve kızı Mei arasındaki içten bir anı ortaya koyuyor.

Yeni yayınlanan silinmiş bir sahne Kırmızıya Dönmek anne Ming Lee (Sandra Oh) ve kızı Mei (Rosalie Chiang) arasındaki samimi bir anı ortaya koyuyor. Pixar filmi Mart 2022’de vizyona girdi ve neredeyse evrensel beğeni topladı ve inceleme toplayıcı sitesi Rotten Tomatoes’da %94 Fresh derecesi aldı. Aile filmi, dünya çapında artan COVID-19 vakaları nedeniyle ABD Disney+’ın piyasaya sürülmesinin bir sonucu olarak gişede iyi bir performans göstermedi. Yine de, Kırmızıya Dönmek açılış haftasonunda Amerika Birleşik Devletleri’nde 2,5 milyon hanede görüntülendi ve ona bir Disney+ orijinal programı için şimdiye kadarki en iyi başlangıcı verdi.

Kırmızıya Dönmek arkadaşlarıyla takılmaktan başka bir şey istemeyen 13 yaşındaki Çinli-Kanadalı bir öğrenci olan Mei’nin etrafında dönen bir büyüme hikayesi. Ancak ailesindeki kadınlardan geçen bir lanet sayesinde Mei, herhangi bir duruma güçlü duygularla tepki verince devasa bir kırmızı pandaya dönüşür. Filmin başlangıcında Mei, annesine sadık, gücüne ve karakterine hayran olurken, Mei’nin arkadaşları ve müzik ilgi alanları söz konusu olduğunda öfkesinden kaçınıyor. Mei, en sevdiği grubu arkadaşlarıyla birlikte görme arzusunu dile getirdiğinde ikisi arasında çatışma çıkar. Bu, Ming’in derhal onaylamamasına neden olur ve Mei’yi sonunda annesine itaat etmemeye zorlar.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İlgili: Red’in Gizli Renk Tekerleği Hilesini Çevirmek, Filmin Gerçek Anlamını Ortaya Çıkarıyor

Yönetmen Domee Shi kısa süre önce silinen yeni bir sahneyi paylaştı. Kırmızıya Dönmek ile İnsanlar. “Giriş Meilin” olarak adlandırılan ara sahne, Mei ve Ming arasında bir mağazada profesyonel olarak sahnelenmiş bir fotoğraf çekmeye çalıştıkları samimi bir anı ortaya koyuyor. Shi’ye göre, sahne seyirciyi anne ve kızı arasındaki aile dinamiklerine alıştırmayı amaçlıyordu. Aşağıdaki söz konusu sahne hakkında Shi’nin söylediklerini okuyun.

Birincisi, Ming’in bu sorumlu, korkutucu ama şiddetli ve şaşırtıcı kadın olduğunu ve Mei’nin annesine tamamen aşık olduğunu ve annesini bir tanrıça gibi gördüğünü gösteriyor. Ve bu, filmin ana kalbi.

Turning Red silinen sahneyi izlemek için buraya tıklayın


KIRMIZI DÖNÜŞ - mei lee & ming

Shi, Mei’nin Panda’ya dönüşmesinin çok uzun sürmesi ve filmin o an olmadan iyi çalışması nedeniyle sahnenin kesildiğini açıkladı. Ortaya çıkan fotoğraf, Ming ve Mei’nin tamamen aynı şekilde konumlandırıldığını ancak Mei’nin babası Jin’in (Orion Lee) yanlarında durduğunu gösteren filmdeki ilk görüntüye çok benziyor. Bu şekilde, sahne hala temsil edilmektedir. Kırmızıya Dönmek.

Kesim anı, yönetmenin niyetini mükemmel bir şekilde ilettiği için iyi yapılandırılmıştır. Ming’in kendine güveni, gücü ve mükemmellik için emekli maaşı ile Mei’nin annesine karşı gözü dönmeyecek hayranlığı sergileniyor. Yine de, Kırmızıya Dönmek Aynı aile dinamikleri filmin başka yerlerinde de sergilendiği için sahne olmadan gayet iyi çalışıyor. Bu, Mei’nin anne ve babasını onurlandırmanın önemini açıklayan açılış sesini ve annesine Lee Aile Tapınağı’nda yardım ettiği sahneyi içerir. Fotoğraf anı kesilmiş olsa da Kırmızıya Dönmeken azından izleyiciler şimdi hala görebilir.


Sonraki: Tyler Mei’yi Seviyor mu? Kırmızıya Dönmek Romantizm İpuçları Açıklandı

Kaynak: İnsanlar

Snape Daima Harry Potter'da ve Fantastik Canavarlar 3'te Albus ve Aberforth Dumbledore

Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları Snape’in Mükemmel Çizgisini Ucuzlaştırıyor


Yazar hakkındasinema-1