uygun, bakunst Almanca “inşa etme sanatı” kelimesinden adını alan – yeni topladığı fonu “inşa sanatını yükselten” kuruculara yatırmak istiyor. Firma, kültürel ve toplumsal değişimin ön saflarında yer alan vizyoner düşünürlerin ve değişimin kanayan kenarında olmaktan çekinmeyen teknoloji uzmanlarının Venn şemasındaki kesişimi olarak tanımladığı “yaratıcı teknoloji uzmanları” kavramına yaslanıyor. teknolojinin hareket ettiği yer.

Baukunst’un bahsettiği “kültürel değişim”, Z kuşağının işgücüne katılması ve karar verme gücünün bin kuşağa doğru kayması yönündeki büyük değişimdir. Ayrıca işbirlikçi ve uzaktan çalışmayı, büyük kurumlarda güven erozyonunu ve dikkat ekonomisini vurgular. Son olarak firma, iklim değişikliğine ve diğer büyük toplumsal değişimlere tepki olarak müşteri talebinin nasıl değiştiğini gözlemliyor. Teknoloji tarafında, firma, bulut tabanlı yapay zeka, blok zinciri ve kripto protokollerinin her yerde bulunması ve uç bilgi işlemin yaygınlaşması dahil olmak üzere araç takımlarından ve bilgi işlem kapasitesindeki değişimlerden yararlanan şirketlerle özellikle ilgileniyor ve donanım tarafında – AI ve ML teknolojilerini her cihazda kullanılabilir hale getiren çip üzerinde sistem sistemlerinin kullanılabilirliği. Baukunst ayrıca üretim, tedarik zinciri, toplu özelleştirme ve yeni nesil IoT çözümlerini geliştirmeyi ve dağıtmayı daha kolay ve daha hızlı hale getiren ucuz ve yetenekli sensörlerin mevcudiyetine özel bir ilgi duyuyor.

Baukunst için tatlı nokta, yeni iş modellerinin keşfedilmesini sağlayan birinci nesil teknolojiler ve ürünler geliştiren kuruculardır. Firma, yeni kurulan şirketlerin dünya çapında nesneleri tasarlama, üretme ve hareket ettirme biçimlerini değiştirerek üretim biçimlerini yeniden hayal etmeye özellikle hevesli. Bu kulağa oldukça kapsamlı bir yatırım tezi gibi geliyorsa, yanılmıyorsunuz, ancak tüm bunların içindeki kırmızı iplik, geniş bir endüstri yelpazesinde büyük zorluklarla mücadele eden şirketlerdir.

Firmanın genel ortaklarından Kate McAndrew yaptığı duyuruda, “Baukunst, yaratma kültürümüzü yükseltmek için bir araya gelen kurucular, yatırımcılar ve alan uzmanlarından oluşan seçici bir ekosistemdir” diye açıklıyor. “Yeni şeyleri iyi yapmak konusunda uzmanız ve mevcut kutulara kolayca sığmayan insanları, ürünleri ve şirketleri memnuniyetle karşılıyoruz.”

Firma, çoğu girişim fonunun yatırımcısı olan “Yaratıcı Teknolog Konseyi” olarak adlandırdığı uzmanlardan oluşan bir danışma paneli oluşturmak da dahil olmak üzere Creative Technologist markasına derinden eğiliyor. Firma, tek başına çalışma yerine ekip çalışmasına ya da tanımlamayı sevdiği gibi “egosistem yerine ekosistem”e yüksek oranda endeksli.

Baukunst’un genel ortakları: Axel Bichara, Kate McAndrew, Matt Thoms ve Tyler Mincey. Resim Kredisi: bakunst

“Bireysel dehanın gereğinden fazla temsil edildiğine ve sahnelerin karmaşık gücünün küçümsendiğine inanıyoruz. Bu, bugün batı teknoloji kültürüne nüfuz eden benmerkezci, deha saplantısıyla tam bir tezat oluşturuyor. Tipik başlangıç ​​mitlerinde birey merkezdedir” diye açıklıyor McAndrew. “Kurucuları herkes biliyor ama ilk on çalışanı gözden kaçırıyor. Her zaman ampul anını duyarız, nadiren infaz hikayelerini. Bir kurucunun kafasındaki izolasyondan ortaya çıkan, etrafındaki dünyayla derin bir karşılıklı bağlantıdan evrimleşmeyen yeni yıkıcı teknolojiden bahsedildi. anlamıyorsun Atlar Patti Smith ve Robert Mapplethorpe arasındaki aşk hikayesi ya da Chelsea Hotel’de kiralık sanat eseri takas etme yeteneği olmadan. olmadan Apple alamazsınız. Homebrew Bilgisayar Kulübü

Özetle firma, disiplinler arası uzmanlardan oluşan zengin bir topluluk olmadan Black Mountain College, Xerox PARC veya Bauhaus’un büyüsüne sahip olamayacağınızı savunuyor.

Firmanın pratisyenleri, bazı ilham verici şirketlere yatırım yapma konusunda şanlı bir geçmişe sahiptir. Yeni fon, bir tür girişim fonunun yeniden başlatılmasıdır. cıvataBoston ve San Francisco’daki makine/prototip mağazaları ve ofis alanlarıyla eksiksiz bir donanım yatırımcısı olarak hayatına başlayan . Kartal gözlü VC avcıları, Bolt’un üçüncü fon portföyü kesinlikle donanım olmayan birçok yatırımı var ve Bolt’un bıraktığı yerden yeni bir firmaya yer olması şaşırtıcı değil. Ekip, Baukunst’un tamamen yeni bir şey olduğunu belirtmek için sabırsızlanıyor. cıvata 2.0. Bununla birlikte, web sitesi, yatırım deneyimi olarak bir dizi Bolt portföy şirketini (Tonal, Bobbie, Fyto, Pair, Fi, Spyce, Aluna ve Desktop Metal dahil) listeleyerek mesajı biraz karıştırıyor.

Grafik İnşa Sanatını Geliştirmek okur

Yeni firma alışılmadık bir tasarım dili seçiyor – lansmanının bir parçası olarak üretken yeni medya sanatçısını görevlendirdi Zach Liberman fonun beklenen süresi olan önümüzdeki 10 yıl boyunca gelişmeye devam edecek bir sanat eseri yaratmak. Resim Kredisi: bakunst

“Çoğu yatırımcının teknik açıdan iddialı ürünlerden korktuğu bir dünyada, basit bir prototip ve satış konuşması sunumundan başka bir şeye sahip olmayan bu ekip, Tonal’daki potansiyeli gördü, ilk çeki yazdı ve biz gelene kadar işimizi riske atmak için çalıştı. A Serisi’mizi geçtik,” dedi geçen yıl tek boynuzlu at statüsüne ulaşan Tonal’ın kurucusu ve CEO’su Aly Orady; Techcrunch, EC-1 serimizin bir parçası olarak Tonal’a derin bir dalış yaptı:

“Kate [McAndrew] Bobbie’nin ilk yatırımcısıydı ve şimdi bir Bobbie ebeveyni. Şirketlerin kendilerini nasıl inşa ettiğimizin kültürü de dahil olmak üzere, Bobbie’yi kültürü ileriye taşımanın bir aracı olarak kullanma tutkumuzu paylaşıyor,” diyor CEO ve kurucu ortağı Laura Modi. Bobbiegeçen ay 50 milyon dolarlık B serisini yükseltmeye devam etti.

Ekip bir buldu Wiedergeburt Baukunst’ta, Bolt’un üç genel ortağı Ben Einstein ve Greg McAdoo’yu geride bırakarak ve mevcut Bolt yatırım ekibini Tyler Mincey, Matt Thoms, Axel Bichara ve Kate McAndrew’u eşit general olarak listeleyen yeni fonda genel ortaklara yükseltti. ortaklar.

Buna göre SEC dosyalamasıfirmanın ilk fonu 100 milyon dolar olacak.

Tam açıklama; 2019 yılına kadar Bolt’ta Portföy Direktörüydüm. Baukunst ile herhangi bir finansal ilgim yok.genel-24