Vivo X80 amiral gemileri, popüler IMX766’nın yerini alacak yeni Sony IMX866 sensörünü denemeye hazırlanırken, Xiaomi’nin yaklaşmakta olan süper amiral gemisinin daha da etkileyici bir çözüme kavuşacağı söyleniyor.Digital Chat Station içeriden biri, Xiaomi 12 Ultra’nın Sony’nin muhtemelen IMX989 olarak adlandırılacak olan IMX9 serisinin yeni üst düzey sensörüyle donatılacağını iddia ediyor.

Sensörün çözünürlüğü, amiral gemisi sensörler için normal 50 megapiksel olacak ve optik format 1 inç’e yakın olacak. Yani, çok büyük bir modern sensör olacak.

Henüz başka bir parametre yok, ancak aynı IMX766, 1/1.56 inçlik bir optik formatla karakterize edilirken, Samsung GN1 zaten 1/1.31 inçlik formattan bahsediyor. Büyük olasılıkla, IMX989, Samsung’un beyninden daha kötü veya daha iyi olmayacak. Xiaomi amiral gemisine gelince, 120Hz AMOLED ekran, Snapdragon 8 Gen 1+ ve 120W şarj ile kredilendirildi. Akıllı telefonun yaz başında çıkması bekleniyor.

Digital Chat Station Insider son derece güvenilir bir kaynaktır. Özellikle, bir zamanlar birçok Xiaomi akıllı telefonunun parametrelerini piyasaya sürülmeden önce doğru bir şekilde listeledi.genel-22