Benim gibiyseniz ve eski tarz bir masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız, muhtemelen Windows 11’i yükleyememişsinizdir. Ayrıca, iş akışı hala Windows için optimize edilmiş bir iş kullanıcısıysanız, hala Windows 10 çalıştırıyor olabilirsiniz. 10 veya sadece onu tercih eden bir eğlence kullanıcısı. Motifler bir yana, bir çoğumuz var. Ve neyse ki, artık bir güncellememiz var.

Windows 10 sürüm 21H2 artık geniş dağıtım için hazır Microsoft’a göre (ilk olarak Neowin). BT yöneticisi değilseniz, bu güncellemedeki değişiklikler muhtemelen sizin için çok ilginç olmayacak. “Linux (WSL) için Windows alt sistemi için GPU hesaplama desteği” ve “Wi-Fi WPA3-Kişisel H2E desteği” gibi şeyler. Eğer sen vardır bir BT yöneticisi, Microsoft’un bir senin için makale güncellemeleri daha fazla detaylandırıyor.

Ancak, bilgisayarınızı güncel tutmak genel olarak iyi bir güvenlik uygulamasıdır ve küçük güncellemeler bile genellikle daha büyük özelliklerin yolunu açar. Yine de bir noktada güncellemeniz gerekecek çünkü Microsoft desteği bırak belirli bir süre sonra Windows 10’un eski sürümleri için.

Windows 10 21H2’ye nasıl güncellenir

Ayrıca manuel olarak da bulabilirsiniz, ama neden?

İlk olarak, Ayarlar uygulamasının güncellemeler bölümüne gidin. Bunu yapmanın en hızlı yolu, ekranınızın altındaki arama çubuğuna “Güncellemeleri Kontrol Et” yazmaktır. Güncellemeleri kontrol et başlat menüsünde gelmeli – tıklayın.

Windows Update ekranının ekran görüntüsü.

Evet, bilgisayarım eski.

İsteğe bağlı bir indirme olarak “Windows 10 Özellik güncellemesi, sürüm 21H2”nin görüneceği bir pencereye getirileceksiniz. Tıklamak İndir ve yükle.

21H2’deki özellikler hakkında daha fazla bilgi için ayrıca tıklayabilirsiniz. Bu güncellemede neler olduğunu görün. Bu seni şuraya götürecek Microsoft’un destek web sitesi.genel-2