Spotify, başvuru sahiplerine Pazartesi günü bir e-posta ile yaptığı açıklamada, canlı ses uygulaması yaratıcısı fonunu çok fazla tantana olmadan kapattığını söyledi. Greenroom (şimdi Spotify Live olarak adlandırılıyor) geçtiğimiz Haziran ayında, kullanıcıların ünlüler, etkileyiciler ve diğer içerik oluşturucularla canlı sohbetler yayınladığı bir Clubhouse yarışmacısı olarak piyasaya sürüldü. Canlı ses uygulamasıyla birlikte duyurulan fon, performansa dayalı haftalık ödemeler yoluyla içerik oluşturucuları cezbetmeyi amaçlıyordu.

tarafından alınan bir e-postada SınırSpotify, fona kaydolan kişilere programın ilerlemeyeceğini söyler. Şirket, “Canlı içerik oluşturucular için başka girişimlere geçmeyi planlıyoruz” diye yazıyor. Spotify, planlardaki değişiklik için bir açıklama yapmadı ve yorum talebine kayıtta hemen yanıt vermedi.

Fonun resmi olarak başlatılıp başlatılmadığı veya herhangi birine bu yolla ödeme yapılıp yapılmadığı net değil. Gibi tarafından tespit edildi Podnewsweb sayfası, kayıtların katılım için açık olduğunu ve ödemelerin Haziran 2021’de “bu yaz sonunda” başlayacağını söyledi. Ancak, bu ayın başlarında, aynı sayfa ödemelerin 2022’de başlayacağını ve ödemelerin henüz başlamadığını öne sürüyordu. geri dönüş makinesi. Şirket, fon aracılığıyla içerik oluşturuculara ne kadar ödediğiyle ilgili sorulara yanıt vermedi.

Yaratıcı fon artık yok olsa da, Spotify canlı sese yatırım yapmaya devam ediyor ve dinleyiciler için daha kolay erişilebilir hale getirdi. 12 Nisan’da şirket ilan edildi Canlı akış özelliğini Spotify uygulamasına aktarırken (bağımsız bir uygulamaya sahip olmanın yanı sıra) Greenroom’un adı Spotify Live olarak değişti. Özel programlardan oluşan bir liste, Hasan Minhaj, İsveç Evi Mafyası ve DJ Akademiks gibi ünlülerin şovlarını içerir.genel-2