Pokémon Company, son derece popüler Pokémon Trading Card Game için kart basan bir şirket olan Millennium Print Group’u satın aldı. Millennium Print Group, 2015’ten beri The Pokémon Company ile çalışıyor.

The Pokémon Company, “Bu satın alma ile The Pokémon Company International, Millennium Print Group’un yeteneklerini, altyapısını ve ölçeğini daha geniş bir sektöre hizmet eden önde gelen bir ticari kart yazıcısı olmak için geliştirmeyi hedefliyor” dedi. bir basın bülteninde. “Millennium Print Group ayrı, özerk bir organizasyon olarak faaliyet göstermeye devam edecek, ancak The Pokémon Company International’dan hem yatırım hem de endüstri uzmanlığı kazanacak.”

Pokémon kartları pandemi sırasında çok popülerdi ve Pokémon Company, talebi karşılamak için Şubat 2021’de daha fazla kart basacağını açıkça taahhüt edecek kadar ileri gitti. (eBay, uygulamasına, insanların ticaret kartlarını satmalarını kolaylaştırmak için taramalarına izin veren bir özellik bile ekledi.) Bu satın alma, Pokémon Company’nin Pokémon kartları ve diğer ticaret kartları için de talebin devam etmesini beklediğini gösteriyor.

The Pokémon Company International başkanı Kenji Okubo, “Millennium’u zaten istisnai organizasyonlarının daha da iyi, daha büyük, son teknoloji ürünü bir versiyonu haline getirmeyi amaçlıyoruz, sadece Pokémon’a değil, tüm müşterilerine fayda sağlıyor” dedi. sürümde.genel-2