OnePlus Nord N20 5G'yi tutan bir kişinin fotoğrafı

OnePlus Nord N20 5G, orta seviye bir Android akıllı telefon.
resim: OnePlus

Artık 2022’nin amiral gemisi akıllı telefonlarından geçtik. Samsung Galaxy S22 ve OnePlus 10 Prodikkatimizi boru hattından gelen yeni orta koruculara çevirebiliriz.

OnePlus, bir sonraki orta sınıf akıllı telefonu OnePus Nord N20’yi duyurdu. 6.43 inç Full HD+ AMOLED ekran, 4500 mAh pil ve ekran içi parmak izi okuyucu gibi etkileyici bir özellik listesine sahiptir.

İçinde, Nord N20 5G, 6 GB RAM ve 512 GB’a kadar depolama ile birleştirilmiş bir Qualcomm Snapdragon 695 işlemciye sahiptir. Arkaya bakan kamera sistemine gelince, 64 MP birincil kamera, monokromatik lens ve makro lens var.

Mevcut orta sınıf cihazlara kıyasla kameraların nasıl performans gösterdiğini görmek ilginç olacak – özellikle de Samsung Galaxy A53 ve mükemmel piksel 5a. Ayrıca OnePlus’ın amiral gemisi serisinin ekran içi parmak izi okuyucularının hızını ve etkinliğini Qualcomm’un güncellenmiş orta sınıf çipiyle kopyalayıp çoğaltamayacağını merak ediyorum.

Yakın zamanda piyasaya sürülen orta sınıf akıllı telefonların çekiciliği, premium muadillerinin daha iyi özelliklerinden bazılarını fiyatın çok altında içermeleridir. Spesifikasyon listesine göre, OnePlus ayrıca 33W hızlı şarjını Nord N20’ye getirdi. Hızlı şarj, özellikle şarj ve hızlı hareket etme eğilimindeyseniz, bir OnePlus cihazı kullanmanın daha parlak yönlerinden biridir.

OnePlus Nord N20 5G'nin bir fotoğrafı

OnePlus Nord N20 5G’ye daha yakından bakın.
resim: OnePlus

OnePlus Nord N20 5G ile ilgili en büyük endişem, OnePlus’ın yazılım güncellemelerini nasıl sürdüreceği. OnePlus Nord N20, iyi ve benzersiz özelliklerle birlikte gelen Oxygen OS’yi kullanır. oyun modu. Ancak teknik özelliklere göre Nord N20, en son Android 12 yerine Android 11 ile birlikte gönderilecek. Cihazın yazılım güncellemesini ne zaman alacağına dair bir bilgi yok. Bu endişe verici, dikkate alındığında SAMSUNG, Googleve hatta Motorola’nın bile orta sınıf cihazlarıyla ilgili açık yazılım güncelleme politikaları vardır.

OnePlus Nord N20 5G, 28 Nisan’dan itibaren ABD’de T-Mobile ve Metro by T-Mobile üzerinden satışa sunulacak. Fiyatlandırmayla ilgili henüz bir ayrıntı yok, ancak orta seviye Google ve Samsung varyantlarının 450 dolar civarında fiyatlandırıldığı göz önüne alındığında bu önemli olacak. OnePlus, fiyat noktasının “erişilebilir” olduğunu söylüyor. Bu yılın ilerleyen zamanlarında bir “açık pazar varyantı” da olacak.genel-7