Motorola veya Samsung gibi, OnePlus, dünya çapında mevcut olan tüm marjinal olarak farklı düşük ve orta seviye Android telefonlarını takip etmeyi giderek zorlaştırıyor. Elbette, nerede yaşadığınıza bağlı olarak, şirketin birçok Nord markalı cihazı arasında ayrım yapmak, örneğin bugün çok kalabalık olmayan ve kafa karıştırıcı bir ABD ürün yelpazesine katılmak gibi N20 5G modeliyle daha büyük veya daha küçük bir sorun olabilir.

Adından da anlaşılacağı gibi, bu yeni 6.43 inçlik telefon, biraz daha büyük olan 6.49 inçlik telefonun mirasını taşıyor. 2020’nin sonlarında uluslararası olarak tanıtılan Nord N10 5G ve 2021’in başlarında, artık OnePlus veya T-Mobile’da mevcut olmadığı eyalette genişletildi.
Bütçe dostu selefi gibi, OnePlus Nord N20 5G, T-Mobile ve Metro by T-Mobile’da özel bir bölgesel taşıyıcı sürümü için planlanıyor. Bahsedilen ilk reklamın 28 Nisan Perşembe günü yapılması planlanıyor ve şurası çok açık ki, unvan için güçlü yeni bir aday arıyoruz. 2022’deki en uygun fiyatlı telefon, OnePlus garip bir şekilde bu şeyin tam fiyat noktasında anne kalıyor bugünün “uygun” duyurusu.
Resmi olarak onaylandığı gibi Birkaç hafta önce yapılan bir ön duyuru olan N20, öncüsünün 90 Hz IPS LCD ekranını daha az akıcı ama şüphesiz daha keskin ve FHD+ çözünürlük ve “geleneksel” 60 Hz yenileme hızı teknolojisine sahip genel olarak daha yüksek kaliteli AMOLED panel ile değiştiriyor.

5G özellikli Nord N20’nin muhtemelen plastik kapağının altındaki Snapdragon 695 işlemci, Snapdragon 690’a güç sağlayan büyük bir yükseltmeyi temsil etmiyor. Nord N10 5G de, ancak 33W şarj özelliklerine sahip “tüm gün” 4.500mAh pil, ABD akıllı telefon pazarının 400 doların altındaki (300 doların altı bir yana) segmentinde (en azından kağıt üzerinde) rakip olmak için oldukça zor görünüyor.
Yeterince utanç verici bir şekilde, Android 11, Nord N20 5G’yi aşağıdaki gibi daha alçakgönüllü cihazların arkasında büyük bir adım bırakarak, yazılım şovunu kutudan çıkar çıkmaz burada çalıştıracak. Moto G22 veya Samsung Galaxy A13. Nord telefonları için büyük işletim sistemi güncellemeleri söz konusu olduğunda biraz sivilceli bir sicile sahip olan bu, OnePlus’ın kesinlikle büyük bir yanılgısıdır ve bazı potansiyel alıcılar tarafından makul bir şekilde bir anlaşma kırıcı olarak kabul edilebilir.

Bu durumda fiyat etiketi çok daha önemli hale geliyor, özellikle de geri kalan özelliklerin ve özelliklerin 300 dolardan (veya örneğin yeni bir T-Mobile hizmet hattıyla 0 dolardan) daha düşük bir fiyatla harika bir değer teklifi yapabileceği göz önüne alındığında.

128 GB dahili depolama alanıyla eşleştirilmiş 6 gig RAM’den bahsediyoruz, bu muhtemelen gerçekçi olarak umabileceğimiz en iyi kombinasyon, ayrıca modern bir ekran içi parmak izi sensörü, etkileyici bir sese sahip 64MP birincil arkaya bakan kamera muhtemelen işe yaramaz monokrom ve makro atıcılar ve yukarıda bahsedilen 128’e 512 gig’e kadar dijital depolama odasını kolayca eklemenizi sağlayan bir microSD kart yuvası ile birlikte.telefon-1