OnePlus 10R 5G, OnePlus Nord CE 2 Lite ile birlikte 28 Nisan’da Hindistan’da piyasaya sürülecek. Lansmandan sadece bir hafta önce, Çinli akıllı telefon şirketi, kamera, pil ve hızlı şarj özelliklerine bir bakış sunan yaklaşan OnePlus akıllı telefonları hakkında birkaç ayrıntı açıkladı. OnePlus 10R 5G’nin uyarlanabilir kare hızına sahip 120Hz akıcı ekrana sahip olduğu onaylandı. OnePlus Nord CE 2 Lite, 33W SUPERVOOC hızlı şarj desteğine sahip 5.000 mAh’lik bir pili paketlemek için takılıyor. Ayrıca, 64 megapiksel ana sensör tarafından yönetilen yapay zeka (AI) destekli üçlü arka kamera ünitesini içerecek.

OnePlus, özel iniş yoluyla sayfalar onun üzerinde İnternet sitesi, hem OnePlus 10R 5G hem de OnePlus Nord CE 2 Lite’ın özelliklerini açıkladı. Belirtildiği gibi, OnePlus 10R 5G’nin uyarlanabilir kare hızlarıyla 120Hz sıvı ekrana sahip olduğu onaylandı. Oyun odaklı bir telefon olan HyperBoost oyun motoruna sahip olacak ve telefonun pilini 17 dakikada tamamen şarj ettiği iddia edilen 150W hızlı şarj desteği sunacak.

OnePlus Nord CE 2 Lite ise 64 megapiksel AI üçlü arka kamera ünitesine sahip olacak. Akıllı telefon, 33W hızlı şarj desteğine sahip 5.000 mAh pil ile desteklenecek. Yakışıklı Ocean Blue gölgesinde piyasaya sürülecek.

OnePlus, OnePlus 10R 5G ve OnePlus Nord CE 2 Lite’ın lansmanının 28 Nisan’da Hindistan’da gerçekleşeceğini zaten duyurdu. O zamandan beri şirket, son birkaç gündür sosyal medya hesapları ve özel mikro siteleri aracılığıyla akıllı telefonlarla dalga geçiyor. Yaklaşan OnePlus 10R 5G’de MediaTek Dimensity 8100-MAX SoC’nin varlığı şirket tarafından zaten onaylandı. 4.500 mAh pil ile gelecek. OnePlus 10R iki farklı şekilde sunulabilir. 150W hızlı şarj desteğine sahip bir varyantı ve 80W şarj desteğine sahip başka bir varyantı olacak. Akıllı telefonun Mart ayında piyasaya sürülen Realme GT Neo 3’ün yeniden markalanmış bir versiyonu olması bekleniyor.

OnePlus Nord CE 2 Lite 5G, 6.59 inçlik bir ekrana sahip olacak şekilde tasarlandı. 8 GB’a kadar RAM ile eşleştirilmiş sekiz çekirdekli Snapdragon 695 SoC tarafından desteklendiği söyleniyor. Yakışıklı 256 GB’a kadar dahili depolama ile donatılabilir. OnePlus Nord CE 2 Lite 5G’nin 16 megapiksellik bir selfie sensörü de içermesi bekleniyor.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8