Netflix, hem Exploding Kittens video oyunu hem de TV dizisi yapacağını duyurdu ve ilk kez aynı seriye dayalı bir oyun ve şov yayınlıyor. Netflix, video oyun alanındaki çabalarını hızlandırıyor ve bu, bu kampanyadaki en son ve en büyük adım.

Exploding Kittens – Mevcut mobil oyunun yeni bir versiyonu olan The Game, Mayıs ayında doğrudan Netflix üzerinden başlayacak. Bundan sonra Netflix, 2023’te oyuna dayalı bir “yetişkin animasyon komedi dizisi” yayınlayacak. İçinde Tom Ellis (Rush, Lucifer), Abraham Lim (Clickbait, The Boys), Lucy Liu (Shazam, Elementary), Ally Maki yer alacak. (Wrecked, Toy Story 4), Mark Proksch (What We Do In The Shadows, Better Call Saul) ve Sasheer Zamata (Woke, Ev Ekonomisi).

Patlayan Yavru Kediler Netflix’e büyük bir şekilde geliyor

Dizide Tanrı ve Şeytan, Netflix’in duyurusuna göre “Cennet ve Cehennem arasındaki sonsuz çatışmayı” yeniden alevlendiren “tıknaz ev kedileri” şeklinde Dünya’ya geliyor.

King of the Hill’den Mike Judge ve Greg Daniels, Bandera Entertainment yapım evi aracılığıyla yürütücü yapımcılar. Exploding Kittens’ın yaratıcılarından Matthew Inman, Shane Kosakowski ile birlikte showrunner olarak görev yapıyor. Exploding Kittens’ın diğer yaratıcısı Elan Lee de dizinin baş yapımcılarından.

Video oyununa gelince, mevcut mobil oyunla hemen hemen aynı olacak, ancak Netflix sürümüne özel iki yeni kart var. Bunlara Radar (destenin en üstüne en yakın Patlayan Yavru Kedinin konumunu gösterir) ve Flip Flop (destedeki kartların sırasını tersine çevirir) dahildir. Gösteri 2023’te geldiğinde, gösteriye göre ek kartlar ve mekanikler eklenecek. Netflix’in diğer oyunları gibi, Exploding Kittens oyunu da herhangi bir mikro dönüşüm olmadan ücretsiz olarak kullanılabilir.

Netflix’ten Mike Moon, “Bir oyun ve animasyon dizisinin birlikte geliştirilmesi Netflix için yeni bir çığır açıyor” dedi. “Ve etrafında bir evren inşa etmek için bu yüzyılın en yaratıcı, ikonik ve orijinal oyunlarından biri olan Exploding Kittens’tan daha iyi bir oyun düşünemezdik! Netflix bu büyüyen seriyi keşfetmek için mükemmel bir yer ve biz çok şanslıyız. bu inanılmaz ekiple çalışmak için!”

Exploding Kittens, fiziksel kart oyunu 2015 yılında Kickstarter’da finanse edildi ve hızlı bir başarı elde etti. Kampanya dakikalar içinde 1,5 milyon dolardan fazla para topladı.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.oyun-1