Netflix, başlığa dayalı bir oyun ve TV dizisi için aptal kart oyunu Exploding Kittens’ın yapımcılarıyla el ele veriyor. Exploding Kittens – The Game, Android ve iOS’ta zaten mevcut, Netflix uygulamasında Mayıs ayında başlayacak ve TV dizisinin 2023’te çıkması bekleniyor. Akış devi 2021’in ortalarında oyun oynamaya başladı ve bunu yapmaya çalışıyor. o zamandan beri oyun endüstrisindeki yerini genişletiyor. Popüler çizgi roman The Oatmeal’i yapan Matthew Inman dizinin baş yapımcılığını üstlenirken, oyunun yaratıcıları Inman ve Elan Lee de dizinin baş yapımcılığını üstlenecek.

Exploding Kittens oyununun bir versiyonu App Store ve Google Play’de zaten mevcut olsa da Netflix, Patlayan Kittens’e iki yeni özel kart getiriyor: Oyun: Radar, oyunculara Patlayan Kedi’nin en üstteki konumunu gösteren Radar. kart destesi ve destedeki kartların sırasını tersine çeviren Flip Flop. Netflix uygulamasında, Exploding Kittens – The Game tutacak Oyuncuların Exploding Kitten’dan kaçınmayı amaçlayan kartlar çizdiği aynı klasik oyun.

Oyunun şu anda App Store ve Google Play’de bulunan sürümü, bildirildiğine göre Netflix sürümü başlatıldıktan sonra bile kalır.

The Exploding Kittens TV dizisi, hem Tanrı hem de Şeytan Dünya’ya tıknaz ev kedilerinin bedenlerinde gönderildiğinde cennet ve cehennem arasındaki sonsuz çatışmanın doruklarına ulaştığı yetişkinlere yönelik bir animasyon komedi şovu olacak. 2023 yılında vizyona girmesi beklenen diziyi Tom Ellis seslendirecek (Lucifer), Abraham Lim (The Boys), Lucy Liu (Elementary), Ally Maki (Oyuncak Hikayesi 4), Mark Proksch (What We Do In The Shadows) ve Sasheer Zamata (Woke).

Inman, “Netflix, Exploding Kittens’ı hem dizide hem de oyunda hayata geçirebilecek tek hizmettir” dedi. “Aslında Exploding Kittens’ı Kickstarter’da bir hafta sonu projesi olarak başlattık, ancak topluluğumuz son altı yılda şirketin kalbi ve ruhu oldu. Yeni dizi ve oyun, hayranlarımıza franchise ile bağlantı kurmanın ve etkileşim kurmanın yeni yollarını verecek.”

Shane Kosakowski ve Inman, Exploding Kittens’ın showrunner’ları olarak görev yapacak. Dizinin baş yapımcıları Mike Judge, Greg Daniels, Dustin Davis, Peter Chernin, Jenno Topping ile Exploding Kittens serisinin yaratıcıları Lee ve Inman.

Netflix oyun dünyasına Temmuz 2021’de başladı. O zamandan beri platform, Stranger Things: 1984, Stranger Things 3: The Game, Shooting Hoops, Card Blast, Teeter Up, Asphalt Xtreme ve Bowling Ballers dahil olmak üzere çok sayıda oyun sundu.
genel-8