iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in zaten tasarım şemalarında sızdırıldığı iddia edildi ve şimdi iPhone 14 Pro modellerinin USB 3.0 hızını destekleyebilen yükseltilmiş Lightning konektörlerine sahip olacağı öne sürüldü. Bu haber doğruysa, Apple’ın bazı ileri teknoloji iPad modellerinde olduğu gibi gelecekteki iPhone’lar için evrensel USB Type-C standardına geçeceğini umarak insanları hayal kırıklığına uğratabilir. Apple’ın ayrıca, gelecekteki iPhone modelleri için bağlantı noktalarını tamamen kaldırmayı ve tamamen kablosuz olmayı planladığı yönünde yaygın bir söylenti var.

Mevcut iPhone’larda görülen Lightning konektörü USB 2.0 hızında (480 Mbps) çalışıyor, ancak Apple mühendislerinin bunu iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max için USB 3.0 hızına (5Gbps) yükseltmeye çalıştıkları bildiriliyor. göre Apple bahşiş veren iDropNews. İlginç bir şekilde, aynı kaynak, iPhone 14 Pro’nun geçen yıl bir USB Type-C bağlantı noktasına sahip olacağını iddia etmişti; bu, hıza dayalı bir plan değişikliğini veya yanlış anlaşılmayı gösterebilir.

Rapor ayrıca Apple’ın Lightning konektörünü kablolar, adaptörler ve çeşitli diğer aksesuarlar üreten üçüncü taraf üreticilere lisanslayarak çok para kazandığına işaret ediyor. Bu, Apple’ın yakın gelecekte iPhone’lar için ortak USB standardı lehine düşürmemesinin en büyük nedeni olabilir.

Ancak, daha yüksek performans için talep var. Apple, iPad Pro serisi için USB Type-C’ye geçti ve iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’te 1 TB’a kadar depolama alanıyla, daha hızlı veri aktarımları memnuniyetle karşılanacaktır. Kaynak, Apple’ın MagSafe aksesuar standardının gelecekteki sürümlerini kullanarak kablosuz olarak yüksek hızlarda veri aktarabilen portsuz bir telefon vizyonunu gerçekleştirmesinden önce en az iki nesil daha olacağını söylemeye devam ediyor.

Kaynak, daha uygun fiyatlı iPhone 14 ve iPhone 14 Max’in de aynı yüksek hızlı yıldırım konektörüne sahip olup olmayacağından veya Apple’ın Pro cihazlarına bir avantaj sağlamak için bunu kullanacağından henüz emin değil.


Bu hafta Gadgets 360 podcast’i Orbital’de iPhone 13, yeni iPad ve iPad mini ve Apple Watch Series 7’yi ve bunların Hindistan pazarı için ne anlama geldiğini tartışıyoruz. yörünge mevcuttur Apple Podcast’leri, Google Podcast’ler, Spotify, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.genel-8