Deliveroo France ve eski yöneticilerinden üçü 19 Nisan’da “ gizli iş ” Neresi ” gizli işte suç ortaklığı 2015-2017 yılları arasında. Adliye mahkemesinin 31. dairesi başkanı için suç tespit edildi, rapor edildiAFP. Mahkeme, Fransa’daki bu ilk überizasyon davası için savcı Céline Ducournau’nun taleplerini yerine getirdi.

Deliveroo sistemi mahvoldu

Deliveroo ödemek zorunda kalacak375.000 Euro para cezası ve mahkumiyetini bir ay boyunca sitesinde göster, teslimatçılarını bilgilendirmek için. Şirket ayrıca ödemek zorunda kalacak Her sendikaya 50.000 Euro tazminat sivil partiler, CGT, Union Solidaires, SUD-Commerces et services, SUD-Commerces et services Île-de-France, Ulusal Hafif Taşımacılık Birliği, ” ahlaki hasar “.

aynı kategoride

Amazon marka logo illüstrasyonu

Amazon, artırılmış gerçeklikle birleştirilmiş ev otomasyon ürünleri üzerinde çalışıyor

Şirketin iki eski yöneticisi aynı gerekçelerle hapis cezasına çarptırıldı. 12 ay ertelenmiş hapis ve 30 bin euro para cezası. Ayrıca 5 yıl boyunca bir iş yürütme yasağı da askıya alındı. Üçüncü bir yöneticiye hapis cezası 4 ay ertelenmiş hapis ve 10 bin euro para cezası için ” suç ortaklığı “.

Mart ayındaki duruşma haftasında, bir düzine teslimat görevlisi, Deliveroo’daki deneyimleri hakkında barda ifade verdi. En iyi slotları elde etmenin zorluklarını, platformun onlara uyguladığı gözetimi anlattılar.

Savcı için üniformanın giyilmesi, eğitim, teslimatların bölgelere ayrılması, en iyi yerlerin en iyi teslimatçılar için ayrılması, platformun yararlandığı aracı statüsünü baltalamak için yeterli bir ipucu bütünü oluşturuyor.

Céline Ducournau’ya göre bu, ” sahte serbest meslek sahibi » ve bu nedenle gizli çalışma. Platform sisteminin gerçek mucidi olan Deliveroo’nun kurucu ortağı ve CEO’su William Shu’nun iskelede bulunmadığını duyduğunda pişman oldu.

bir Avrupa hareketi

Tüm Avrupa’da, Hollanda’da, Birleşik Krallık’ta, İspanya’da, İtalya’da, Uber sürücüleri veya Deliveroo teslimatçıları benzer zaferler elde etti. Avrupa düzeyinde, bir Komisyon yönergesi taslağı, ” sahte serbest meslek sahibi » platformlar.

Fransa’da, Deliveroo bilgilendirdiAFP temyiz başvurusunun değerlendirildiğini söyledi. Şirket ayrıca başka bir prosedürle karşı karşıya kalacak, URSSAF kendi hesabına çalışanların kullanılmasından kaçınılan sosyal güvenlik katkı paylarını telafi etmek için ondan 9,7 milyon avro talep ediyor.genel-16