Çin, video oyun endüstrisine baskı yapmaya devam ediyor. 15 Nisan’da Ulusal Radyo ve Televizyon İdaresi (NRTA) web sitesinde Çinli düzenleyiciler tarafından onaylanmayan video oyunlarının dağıtımının bundan böyle yasaklanacağını duyurdu.

Çin video oyunları üzerinde daha fazla kontrol istiyor

Bir süredir, canlı yayın kaosu ve genç video oyunu bağımlılığı gibi sosyal sorunların yükselişi toplumdan büyük ilgi gördü ve bunu sıkı bir şekilde düzenlemek için acilen harekete geçilmesi gerekiyor. », NRTA’yı raporunda ifade eder.

aynı kategoride

Deezer HiFi: Akıllı telefonlarda kayıpsız ses.

Deezer, Paris Menkul Kıymetler Borsası’na girmeyi hedefliyor

Bu yeni kısıtlamalardan etkilenen Huya ve DouYu gibi akış hizmetleri, Douyin gibi kısa video paylaşım platformları ve varyete şovları. Artık çevrimiçi yabancı yarışmalar veya yabancı video oyunlarından türetilen programlar yayınlamak için NRTA’dan izin almaları gerekiyor.

Bu duyuru, Çin’deki video oyunlarının yeni onayından birkaç gün sonra geliyor. Ulusal Basın ve Yayın İdaresi (NPPA), Temmuz 2021’de yayınlanan son lisanstan 8 ay sonra, 11 Nisan’da bölgede yetkilendirilen 45 yeni lisansın bir listesini yayınladı. Onaylanan bu yeni oyunlardan hiçbiri yabancıda geliştirilmedi.

Ancak, yabancı video oyunları çok popüler olmaya devam ediyor

Pekin hiçbir zaman video oyunlarının hayranı olmadıysa da Çin, küresel olarak endüstrinin en büyük pazarı olmaya devam ediyor. Hem oyunculardan hem de seyircilerden oluşan geniş bir kitleden yararlanır. İkincisi, yalnızca hükümet tarafından izin verilen oyunlardan memnun değil. Örneğin, Elden YüzükFromSoftware’in Şubat ayında piyasaya sürdüğü son oyunu, ilk haftasında Çin akış platformlarında günlük yaklaşık 17 milyon izleyici topladı.

Video oyunlarının Çin’de dağıtılabilmesi veya yayınlanabilmesi için her zaman bir lisans gerekli olmuştur. “Niko Partners araştırma şirketinin analisti Daniel Ahmad, “diyor. ikincisi nadiren uygulandı. O şimdi olacak “.

Bu duyuruların ardından, dünyanın en büyük video oyun şirketinin gelir bazında başkanı olan Tencent, “game booster” hizmetinin sona erdiğini de duyurdu. Çinli oyuncuların “Büyük Güvenlik Duvarı”nı atlayarak onaylanmamış yabancı oyunlara erişmesine izin verdi.

Video oyunlarının suistimallerine karşı savaşın

Çin, video oyununa karşı bu kadar katıysa, belirli başlıklar tarafından yönlendirilen davranışların yeniden üretilmesine karşı mücadele etmektir. Şiddet, ölüm, büyücülük veya insan kurban etme gibi sapkın davranışlar Çinli düzenleyicilerin bakış açısında. Ağustos 2021’de, resmi Çin gazetesiEkonomik Bilgi Günlük çevrimiçi oyunlar “zihin için afyon” ve “elektronik ilaç” olarak adlandırıldı.

Pekin, küçüklerin korunması konusunda çok kararlı. onun raporNRTA, gençleri video oyunlarına olası bağımlılık riskleri konusunda uyarmak ve paralarını yayıncılara destek olarak vermelerini önlemek için her akış platformunun küçükleri koruma sistemine sahip olması gerektiğini belirtir.

Çin zaten reşit olmayanların oyun sürelerini sınırlamayı garanti etmişti. Bugün Çinli gençlerin hafta sonları ve tatillerde günde sadece bir saat oynamalarına izin veriliyor. Çin hükümetine göre, video oyunlarının davranışları üzerindeki etkisini frenlemek ve azaltmak için.genel-16