Samsung, 2019 ve 2021 yılları arasında her zaman kalabalık ve rekabetçi akıllı telefon pazarının yeni gelişen katlanabilir kategorisinde uzun bir yol kat etti. satış rakamları ve gerçek tasarım faydası ve iyileştirme açısından.

Ancak geçen yılki 5G etkinken Galaxy Z Fold 3, orijinalinden inkar edilemez derecede daha iyi Galaxy Fold akla gelebilecek her şekilde, hızla yaklaşan Z Fold 4 (ve Z Flip 4) tarafından masaya getirilecek büyük iyileştirmeler için hala çok yer var.
Ne yazık ki, Z Fold 3 çıktığından beri beklenen ve birkaç ay önce güvenilir bir Kore yayını tarafından bu yıl gerçekleşeceği kesin olarak tahmin edilen önemli bir yükseltme, sonuçta Galaxy Z Fold 4 5G’yi atlamakla sonuçlanabilir. ayrı ve genellikle benzer şekilde güvenilir kaynak.

Bu sefer kim doğruyu kanıtlayacak?

Şu anda bu soruyu asgari bir güvenle cevaplamak açıkça imkansız olsa da, iki kaynak aynı konu hakkında çelişkili hikayeler ortaya çıkardığında, genellikle daha yeni tahmine güvenmek akıllıca olur.

Bu durumda, bunun anlamı Twitter’ın Buz Evreni Galaxy Z Fold 4’ün yerleşik bir S Pen eksikliğini güvenilir bir şekilde tahmin etme şansı biraz daha yüksek TheElec’in telefona eklenmiş özel bir ekran kalemi yuvasına ilişkin eski kehaneti gerçekleşmek üzere.

Öte yandan, bu şeyler her zaman o kadar basit değildir, bu nedenle diğer yayınlar, sızdıranlar veya bahşiş verenler kendi güncellenmiş teorileriyle birlikte gelene kadar, muhtemelen iki olasılıktan birini olduğu gibi kabul etmemek akıllıca olacaktır.

İkisinden hangisi eninde sonunda doğru çıkarsa, Z Fold 4’ün ekran kalemi girişini desteklemesinin neredeyse garanti olduğunu akılda tutmak da önemlidir. Tek soru, yeni nesil katlanabilir güç merkezinin selefinin örneğini takip edip etmeyeceği ve ayrıca satılan bir S Pen ile birlikte mi çalışacağı yoksa eski Galaxy Note ailesinden ve S22 Ultra, standart olarak kullanışlı bir yazma aksesuarıyla birlikte gönderilir.
Bir ihtimale çok kızmadan önce Yerleşik S Pen’i olmayan Galaxy Z Fold 4, böyle bir ihmalin büyük olasılıkla Samsung, katlanabilir 2022 modelini 2021’deki öncüsünden “biraz daha küçük ve daha ince” hale getirecek, özel bir kalem silosunu barındıracak kadar kalın bir gövdeye sahip bir “tuğla” gibi tasarlamak yerine. Bu, özellikle de sık sık S Pen kullanıcısı değilseniz, bize gizli bir nimet gibi geliyor.

Galaxy Z Fold 4’ten başka ne bekleyebiliriz?

Özellikle Samsung, sonunda yerleşik bir S Pen’e karar verecekse, yeni modeli zaten çok gelişmiş ve iyi gözden geçirilmiş Galaxy Z Fold 3 5G’den ayırt etmek için diğer alanların ve özelliklerin önemli ölçüde yükseltilmesi gerektiğini varsaymalısınız. .

Böyle inanılmaz derecede spesifik rakamlardan emin olmak için muhtemelen biraz erken olsa da, Z Fold 4’ün varsayılan olarak üretkenliği artıran ve yaratıcılığı teşvik eden bir S Pen’i barındırmasını isteyen Şubat ayındaki aynı rapor, aynı zamanda 7.56 inçlik bir birincil ekrana da işaret etti. ve 6.19 inçlik harici ekran, her iki boyut da öncekinden çok az farklı. Z Fold 3’ün figürleri.telefon-1