İstihbarat ajansları ortaya çıkardı siber güvenlik ihlali komşu bir ülke tarafından casuslukla ilgili faaliyetlerle bağlantılı olduğundan şüphelenilen askeri yetkililer tarafından.

adresindeki bir sorguya yanıt siber güvenlik Savunma kaynakları, “Askeri ve İstihbarat teşkilatları, bazı askeri yetkililer tarafından, komşu bir ülkenin casuslukla ilgili faaliyetleriyle bağlantılı olması muhtemel bir siber güvenlik ihlali ortaya çıkardı” dedi.

“İhlal belirli bir konuda rapor edildi Naber gruplar” dedi savunma kaynakları.

Kaynaklar, iddialarla karşı karşıya kalan yetkililer hakkında işlem yapılması konusunda, “Derhal talimatı verilen bir soruşturma yürütülüyor. Askeri yetkililer tarafından özellikle karşı istihbarat konularını içeren mevcut emirlere yönelik ihlal eylemleri ile ilgili işlem yapılıyor. tabi oldukları için mümkün olan en katı şekilde Resmi Sırlar Yasası

Kaynaklar, devam eden soruşturmalarda suçlu bulunan tüm yetkililer hakkında mümkün olan en katı işlemin yapılacağını söyledi.

Konuyla ilgili daha fazla ayrıntı verilmesi istendiğinde, savunma kaynakları, “İlgili hassasiyetler ve soruşturmanın doğası nedeniyle, devam eden soruşturmaları tehlikeye atacağı için ihlalin niteliği hakkında spekülasyon yapmaktan veya ilgili personeli aramaktan kaçınmayı talep ediyoruz. davaya.”

Son zamanlarda, şüpheli Pakistanlı ve Çinli istihbarat ajanları, onlardan ordu ve faaliyetleri hakkında hassas bilgiler elde etmek amacıyla sosyal medya platformlarında askeri personelle ilişki kurmaya çalışıyor.

Girişimlerinin çoğu başarısız olsa da, tuzağa düşen bazı askeri personelden bilgi almayı başardılar.

Yetkililerden zaman zaman bu tür vakaları önlemek için sosyal medyayı kullanırken standart çalışma prosedürlerine ve yönergelerine uymaları isteniyor.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9