Dünyada olup biten onca şey varken, 2022’nin ilk çeyreğinin bittiği aklınızdan çıkmış olabilir. Evet, şu anda ikinci çeyrekteyiz, yani önümüzdeki birkaç hafta içinde ilk çeyrek kazanç raporları ve yılın açılış çeyreğine ait diğer verilerle dolup taşacağız.

Canalys’e göre, küresel akıllı telefon sevkiyatları ilk çeyrekte %11 azaldı

Örneğin, Kanallar bu sabah Ocak, Şubat ve Mart ayları için küresel akıllı telefon sevkiyat verilerini düşürdü. Genel olarak, dünya çapında akıllı telefon sevkiyatları, talepteki mevsimsel düşüş ve zayıf küresel ekonomi sayesinde %11 düştü. Yine de Samsung, üç ay boyunca yıllık bazda pazar payını %22’den %24’e çıkarmayı başardı.

İlk çeyrek boyunca, Samsung, Galaxy S22 serisini piyasaya sürdü. Galaksi NotuGalaxy S22 Ultra. Ayrıca, Galaxy Tab S8 serisine yeni bir Android tablet serisi de ekledi. Şirketin popüler Galaxy A orta sınıf serisine yeni modeller de eklendi. Galaxy A53 ve Galaxy A33 dahil. Samsung’un Galaxy A serisi, geniş ekranları, kullanılabilir kameraları ve büyük pilleriyle tanınır.
Samsung’un merakla beklenen bir sonraki tanıtımları katlanabilir modelleri için olacak. Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 muhtemelen bu yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülecek. Geçen yıl, her iki model de üçüncü çeyrekte sevkiyata başladı.

Hangi üreticinin Sams’in arkasından ikinci geldiğini asla tahmin edemezsin…oh, muhtemelen çoktan anladın, değil mi? Apple’ın bu yılın ilk çeyreğinde küresel akıllı telefon pastasındaki %18’lik dilimi, Apple’ın geçen yılın ilk çeyreğinde sahip olduğu %15’lik paydan üç puan yükseldi.

2022’nin ilk üç ayında, Apple yayınladı iPhone SE 3 ve tüm göstergeler, süper Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun sözleriyle satışların “cansız” olduğunu gösteriyor. Canalys ise yeni düşük fiyatlı iPhone’u “Apple için önemli bir orta sınıf ses sürücüsü” olarak övdü. Önceki modele benzer bir fiyat noktasında, yükseltilmiş bir yonga seti ve geliştirilmiş pil performansı sunuyor ve 5G bağlantısını ekliyor. operatör kanalları talep ediyor.”

Apple’ın iPhone 14 serisini üçüncü çeyreğin sonlarında göndermeye başlaması bekleniyor. Apple hala dört yeni model gönderecek olsa da, bu yıl iPhone mini gideceği için bir sarsıntı olacağı bildiriliyor. 6.1 inç iPhone 14 ve iPhone 14 Pro ile 6.7 inç iPhone 14 Max ve iPhone 14 Pro Max’i görmeyi bekliyoruz.

Xiaomi, küresel akıllı telefon gönderilerindeki payının geçen yılki %14’lük okumadan yalnızca bir puan azalarak %13’e düştüğünü gördü. Dördüncü sıradaki Oppo ayrıca ilk çeyrekte ufacık bir pazar payını %11’den %10’a düşürdü (buna OnePlus gönderileri de dahildir). Çeyrek boyunca, şirket yeni amiral gemisini piyasaya sürdü X5 Pro’yu bulun.

COVID, küresel akıllı telefon gönderilerini etkilemeye devam ediyor

Bu listenin en altında Oppo’nun şirket arkadaşı Vivo bulunuyor. Her iki firma da OnePlus, Realme ve IQOO ile birlikte Çinli BBK Electronics’e aittir. Bu yılın ilk çeyreğinde, Vivo’nun küresel akıllı telefon gönderilerindeki payı, yıllık iki puanlık düşüşle %8 oldu. “Diğer” kategorisinde, ilk çeyrek sevkiyatları 2021’deki %28’den bu yıl %27’ye düştü.

Canalys Mobilite Başkan Yardımcısı Nicole Peng, 2022’nin ilk üç ayına ilişkin analizinde şunları yazdı: “Küresel akıllı telefon pazarı, ilk çeyrekte istikrarsız bir iş ortamı tarafından tutuldu. Piyasalar, Omicron varyantı nedeniyle COVID-19 vakalarında bir artış gördü. minimum hastaneye yatışlar ve yüksek aşılama oranları, tüketici faaliyetinin hızla normalleşmesine yardımcı oldu.Satıcılar, Rusya-Ukrayna savaşı, Çin’in devam eden karantinaları ve enflasyon tehdidi nedeniyle büyük bir belirsizlikle karşı karşıya.”

Peng, “Bütün bunlar, geleneksel olarak yavaş olan mevsimsel talebe eklendi” dedi. “Satıcılar, uzun vadeli stratejik planlarına odaklanmaya devam ederken ortaya çıkan fırsatlara ve risklere hızlı bir şekilde yanıt verecek şekilde kendilerini donatmalıdırlar. İyi haber şu ki, sancılı bileşen eksikliklerinin beklenenden daha kısa sürede iyileşebileceği ve bu da maliyet baskılarının hafifletilmesine kesinlikle yardımcı olacaktır.”telefon-1