Sberbank ve Mail.ru tarafından desteklenen gıda ve ev eşyaları için Rus ekspres teslimat hizmeti Samokat, bir düzine Rus şehrinde faaliyetlerini durdurdu. Bu, Vedomosti tarafından piyasadaki kaynaklara atıfta bulunarak bildirildi ve bir şirket temsilcisi tarafından onaylandı.Kaynağa göre, teslimat operatörü yetersiz iş verimliliği nedeniyle küçük kasabaları terk ediyor. Mart ortasından bu yana Samokat, Arzamas, Salavat, Zhukovsky, Sergiev Posad, Dmitrov, Nakhabino, Naro-Fominsk, Berezovsky, Verkhnyaya Pyshma, Zapadny, Kamensk-Uralsky, Kopeysk, Krasnokamsk, Pervouralsk’ta çoktan kapandı veya kapanıyor.

Hatta Vedomosti’nin kaynaklarından biri, bölgelerdeki kısmi kapatmanın hizmeti Rusya’da işin tamamen durmasına hazırladığını öne sürdü. Bununla birlikte, VK ve Sberbank’tan kaynaklar, bölgelerdeki hizmetin kârsız olduğunu ve ekibin sadece para yakmamaya çalıştığını belirterek bu varsayımı reddediyor.

Durumu etkileyen hizmet sorunlarından birinin, Sberbank Lev Khasis’in eski ilk başkan yardımcısının ABD’ye gitmesi olduğu da belirtiliyor.genel-22