Uyarı! için spoiler kar delici ve Kumdan tepe ilerde

Popüler Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası hayran teorisi, Wonka’nın aslında bir çocuk seri katili olduğunu ve onları öldürebilmek için fabrikasını ziyaret etmek için kasten korkunç çocukları seçtiğini ortaya koyuyor. En büyük lüksü Wonka Bar olan zavallı Charlie Bucket, çikolatasında mucizevi bir şekilde Altın Bilet bulur ve dört çocuğa Wonka Fabrikası turuna katılır. Beş aile, gizli fabrikayı ve fantastik şeker dünyasını, ileri bilimi ve çok yönlü laboratuvarları keşfederken, her talihsizlik şarkı söyleyen Oompa Loompas tarafından temizlenir.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

Willy Wonka, modern tarihin en unutulmaz karakterlerinden biridir ve popüler 1971 filminin başlığını kitabın adından değiştirmesine öncülük eder. Charlie’nin Çikolata Fabrikası (ayrıca 2005 versiyonunun başlığı) ile Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası. Wonka, rakiplerinin onun tariflerini çalmaya çalışması üzerine fabrikasını halka kapattığından beri tecrit altında yaşıyor ve fabrika konuklarıyla karşılaşmalarında görülen tuhaflığı körüklüyor. Wonka insan doğasına karşı temkinlidir ve fabrikasını gezmeye davet etmesi, insan bencilliği ve açgözlülüğü teorisini uluslararası bir grup çocuk üzerinde test etme yöntemidir.


İlgili: Tim Burton Neden Filmlerinin Pek çoğunda Johnny Depp’i Kullanıyor?

Bununla birlikte, Willy Wonka’nın çocuklar hakkındaki teorileri, dikkate alınması gereken tek etkileyici teoriler değil. Bunu takip eden kült sayesinde Willy Wonka’nın kendisi hakkında pek çok tuhaf hipotez var. Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası yıllar içinde biriktirmiştir. İşte gizemli Gene Wilder/Johnny Depp karakteriyle ilgili en önemli teorilerden bazıları.

Willy Wonka Gerçekten Bir Seri Katil miydi?


Willy Wonka ve çikolata Fabrikası Roald Dahl

Wonka’nın yalnız ve tuhaf doğası, çikolata fabrikası sahibinin bir çocuk seri katili olduğuna dair bir hayran teorisine ilham verdi. Teori, Wonka’nın tur için kurbanlarını kasıtlı olarak seçtiği ve boyun eğeceklerini bildiği bir zayıflık ile onları baştan çıkardığı ve ölümlerine yol açtığı fikrine dayanıyor. Augustus Gloop çikolata nehrine çekilir, Veruca Salt belirsiz bir çöp atışına atılır, Violet Beauregarde bir insan yaban mersinine dönüştürülür ve Mike Teevee 3 inç küçültülür. Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası dört şımarık çocuğa tam olarak ne olduğunu asla detaylandırmaz, ancak ölümlerinin ölüme yol açtığı varsayılır.


boyunca “ölen” dört çocuk Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası film sempatik karakterler değildir. Onlar Charlie’nin nazik doğasının antitezleridir, bu yüzden Wonka (yanlış bir şekilde) onları öldürmenin toplumu açgözlü insanlardan kurtarmanın bir yolu olduğuna inanabilir. Augustus, ne pahasına olursa olsun tek arzusu yemek yemek olan obur bir çocuktur. Fabrikada yüksek miktarlarda Wonka Çubuğu tüketmesi ve Wonka’nın dikkatini çekmesi ile ünlü olabilir. Veruca, şımarık, kaba bir velettir ve engin zenginliği ve kötü davranışları onunla temasa geçen herkes tarafından fark edilir. Wonka, muhtemelen ailesinin Altın Biletlerden birini bulup, aldığından emin olmak için yaptığı bencil ve abartılı taktiği duymuştur. Violet, kendini takıntılı, kibirli ve düşüncesiz biri, bu da Wonka’nın bitmemiş bir ürünü yemeye kandırmasını en kolay hale getirdi. Mike, teknoloji takıntılı bir her şeyi bilen, Wonka’nın yeni teknoloji laboratuvarı için kolay bir hedeftir.


Willy Wonka’nın seri katil doğasına ilişkin bir başka not, düşman çocukların ölüm kalım durumlarına karşı kayıtsız, kayıtsız tepkileridir. Wonka’nın onların iyiliği için hiçbir endişesi olmadığı için onların ölümü varsayılmış gibi görünüyor. Bu bakış açısı, deforme olmuş veya taşınmış çocuklara yönelen ve her çocuğun ahlaksızlığı hakkında şarkılar söyleyerek sahnelerden çıkan Umpa Loompas’ın temizliği tarafından desteklenmektedir. Tıpkı Wonka gibi, sınırda korkunç olan Umpa Loompalar Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası Film, çocuğun kötü durumundan etkilenmez, sanki işleri fabrikayı korumaktan çok patronlarının cinayetlerinden sonra temizlemekmiş gibi.


İlgili: Tom & Jerry / Willy Wonka Crossover Bayilik Düşük

Diğer çocukların hepsi şımarık ve açgözlüyse, kasıtlı olarak Wonka tarafından öldürülmek üzere getirildiyse, insan neden nazik ve fakir bir çocuk olan Charlie’nin de seçildiğini merak edebilir. Wonka, başlangıçta Charlie’nin ölmesini amaçlayan fakir çocukların zengin çocuklar kadar açgözlü olup olamayacağını görmek istemiş olabilir. Charlie, Büyükbaba Joe ile birlikte Gazlı İçeceklerden bazılarını içtiğinde neredeyse ölüyordu, bu yüzden neredeyse Wonka’nın varsayılan hipotezine düşüyordu. Charlie hayatta kaldığından ve Wonka’nın fabrikasını miras aldığından, Charlie’nin Wonka tarafından yetiştirileceği ve aynı zamanda korkunç çocukların seri katili haline geleceği teorileri var.

Diğer Tamamen Delikanlı Willy Wonka Hayran Teorileri


Wonka’nın Charlie’yi yeni bir manyak katile dönüştürdüğü konseptine uygun olarak, Bong Joon-ho’nun çılgın bir teori var. kar delici film bir Willy Wonka Charlie’nin dünyayı sona erdirdiği devam filmi. Şaşırtıcı bir şekilde, bu tuhaf teorinin birçok yönü oldukça iyi durumda. Wilford’un gerçekten yetişkin bir Charlie Bucket olduğu bir senaryoda, Snowpiercer treni gibi tuhaf, kendi kendini idame ettiren mekanik bir dünyanın nasıl inşa edileceğine dair bilgisi, mantıksal olarak, fabrikası benzer ilkelerle çalışan Willy Wonka’dan gelebilirdi. Benzer şekilde, Wilford, yani Charlie, Wonka’nın yaptığı halefi bulmak için benzer bir yöntem kullanır ve Curtis’in bulması için yiyeceklerde mesajlar saklar. Bu teori aynı zamanda Willy Wonka’nın bir seri katil olduğu fikriyle de örtüşmektedir, çünkü o kesinlikle insan hayatını tamamen hiçe saymayı, Wilford’un kesinlikle sergilediği bir ihmali Charlie’ye geçirecektir.


Timothèe Chalamet’in Willy Wonka’sı Seri Katil Teorisini Alacak mı?


Little Women'da Laurie rolünde Timothee Chalamet ve Willy Wonka rolünde Gene Wilder

Yaklaşan Willy Wonka Timothèe Chalamet’in başrol oynadığı prequel filmi, Wonka-as-seri-katil teorisini genişletme fırsatına sahip. Bu pek olası görünmese de Wonka Neredeyse evrensel bir çocukluk favorisini ona böylesine karanlık bir dokunuşla lekelemek isteseydi, Chalamet kesinlikle böyle bir hikayeyi kaldırabilirdi. Paul Atreides rolündeki başrolü Kumdan tepe İmparator Paul Atreides milyarlarca insanın katledilmesinden sorumlu olurken, onu Villeneuve’nin sonraki filmlerinde de benzer şekilde karanlık bir karakteri oynamaya zorlayacak. Bu, tuhaf Willy Wonka’dan çok uzak görünebilir, ancak şeker dehasının dolabında büyük iskeletler varsa, Chalamet bunu keşfetmek için harika bir seçim gibi görünüyor. Wonka.

Wonka Ne Zaman Çıkıyor Ve Hakkında Ne Biliyoruz?


Timothee Chalamet, Wonka filminde Willy Wonka rolünde

tam olarak ne almak Wonka Prequel, ikonik karakterle ilgili sunacak, görülmeye devam ediyor, ancak filmin şu anda Aralık 2023’te vizyona girmesi planlanıyor. Bir noktada Wonka‘ın çıkış tarihi Mart 2023’tü, ancak Warner Bros. diğer birkaç COVID gecikmeli projeyle birlikte bunu geri aldı. Şu anda hakkında çok az ayrıntı mevcut Wonka‘nin hikayesi şekercinin gençlik yıllarını öne çıkaracağı gerçeğinden başka. Chalamet’e ek olarak, Wonka IMDb’ye göre Olivia Colman, Keegan-Michael Key, Sally Hawkins ve Rowan Atkinson gibi önemli yıldızlar da var. Eğer Wonka orijinalinden sonra külte bile yakın çekiyor Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası bolca vızıltı, seri katil üreteceğinden emin olabilirsiniz.


Daha fazla: Timothee Chalamet’in Willy Wonka Kökeni Joker Takıntısından Kaçınmalı

Geleceğin Suçları Fragman Viggo Mortensen

Crimes of the Future Fragmanı David Cronenberg’in Yeni Vücut Korkusunu Ortaya Çıkardı


Yazar hakkındasinema-1