Reddit, aylık 500 milyondan fazla kullanıcısı olan bir sosyal ağdır. Topluluk, belirli konulara ayrılmış 150.000’den fazla alt dizine, forumlara ayrılmıştır. Bu nedenle platform, belirli kitleleri hedeflemek için idealdir. Bununla birlikte, Reddit, özellikle nasıl yapılacağını bilmek zor olduğu için pazarlama kampanyalarında hala çok az kullanılmaktadır. Neyse ki, gibi araçlar var obüs. Bu, Reddit’teki pazarlama eylemlerini otomatikleştiren bir çözümdür.

Reddit’te daha fazla potansiyel müşteri oluşturun

Reddit’te organik pazarlama yapmak, yani stratejik olarak seçilmiş yayınları yayınlamak ve yorum yapmak mümkündür. Ancak, platform kendi kendini tanıtmayı yasakladığı için bunu yapmak karmaşıktır. Risk, bu nedenle bir alt dizinden yasaklanmak. İkinci alternatif, reklamınızı sosyal ağda belirli bir yerde görmek için ödeme yapmaktır. Ancak Reddit kullanıcılarının %40’ının bir reklam engelleyici kullandığını bildiğinizde, bu mutlaka en iyi çözüm değildir.

aynı kategoride

Always Brand Like A Girl reklamının ana karakteri.

Soru çeşitliliği, reklam vicdan sınavını geçiyor

illüstrasyon obüsillüstrasyon obüs

İlk bağlantı kurulduktan sonra, tek yapmanız gereken bir müşteri adayı ile konuşmaya devam etmektir. Örnek: Obüs.

illüstrasyon obüsillüstrasyon obüs

Obüs ile Reddit mesajlarına verilen cevap oranı %41’e çıkıyor. Örnek: Obüs.

Obüsün amacı bu soruna cevap vermektir. Pazarlama otomasyonu çözümü, potansiyel müşterileri tam olarak hedeflemeyi mümkün kılar. Bunu yapmak için, örneğin r/marketing veya r/startups gibi faaliyetlerine göre anahtar kelimeleri veya alt dizinleri belirtmeniz yeterlidir. Ayrıca, sitedeki bir yayını yükseltmenize veya düşürmenize izin veren, olumlu oy ve aşağı oy ile hedefleyebilirsiniz. Araç daha sonra girilen kriterlere karşılık gelen bir kullanıcı listesi oluşturur.

Liste oluşturulduktan sonra, tek yapmanız gereken, potansiyel müşterilerinizle sohbeti başlatacak bir mesaj yazmak. Obüs, içeriği kişiselleştirmek ve her birine göndermekle ilgilenir. İçerik oluşturucular, yanıt oranının ortalama %41 olduğunu belirtiyor. Bir sonraki adım, onları müşterilere dönüştürmek için potansiyel müşterilerinizle bir bağlantı sürdürmektir. Bu, doğrudan CRM gibi çalışan çözümün gelen kutusundan yapılır.

Obüs bir freemium aracıdır. Kampanya başına yirmi mesaj gönderme gibi bazı özellikler ücretsiz olarak kullanılabilir. Ancak, platformun sunduğu her şeyi keşfetmek için lisanslardan birini seçmeniz gerekecek.genel-16