Polonyalı video oyunu yapımcısı CD Projekt şirketini geri aldı ve gişe rekorları kıran oyunu “The cadı 3: Wild Hunt” yeni nesil konsollar için Perşembe günü hisselerini %4’e kadar düşürdü.

Başlangıçta geçen yılın sonlarında piyasaya sürülmesi planlanan ve daha sonra 2022’nin ikinci çeyreğine ertelenen sürüm, dış kaynaktan temin edildi. Sabre Etkileşimliİsveç’in bir parçası Kucaklayan Grup.

Polonyalı şirket Çarşamba günü geç saatlerde Twitter’da yaptığı açıklamada, “Şu anda yapılacak işin kapsamını değerlendiriyoruz ve bu nedenle 2. çeyrek yayınını bir sonraki duyuruya kadar ertelemek zorundayız” dedi.

CD Projekt, hareket için bir neden vermedi. Reuters’e Perşembe günü verdiği yazılı yanıtta, daha önceki açıklamasına işaret ederek söylentiler ve spekülasyonlar hakkında yorum yapmadığını söyledi.

Rus medyası daha önce CD Projekt’in Sabre’nin yeni nesil versiyondan sorumlu olan St Petersburg’daki ekibiyle işbirliğini durdurduğunu bildirdi.

Kucaklayıcı yorum yapmak için hemen müsait değildi.

CD Projekt geçen ay Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline tepki olarak oyunlarının Rusya ve Beyaz Rusya’daki satışlarını durduracağını söyledi.

Hisseleri 0722 GMT’de %3 değer kaybetti.

Jefferies analisti Ken Rumph, bir notta, mevcut oyun sahipleri için ücretsiz bir yükseltme olduğu göz önüne alındığında, gecikmenin finansal etkisinin küçük olabileceğini, ikinci bir gecikmenin ve konut içi barındırmanın sürpriz olduğunu yazdı.

Cadı 3: Wild Hunt” prömiyerini 2015’te yaptı ve Polonyalı stüdyonun dünya çapında tanınmasına yardımcı oldu. CD Projekt geçen yıl 30 milyonun üzerinde kopya sattığını söyledi.

CD Projekt, ikinci serisinin sorunlu çıkışından sonra zor zamanlar geçirdi, “siberpunk 2077″, 2020’nin sonlarında.

Yatırımcı güvenini yeniden inşa etmek amacıyla CD Projekt, stüdyosunu 2022’den itibaren paralel olarak yüksek bütçeli oyunlar üretmeye başlayabilmesi için dönüştürmek için çalışıyor.

Şubat ayında yeni nesil konsollar için Cyberpunk versiyonunu yayınladı.

Şirket, tam yıl sonuçlarını Perşembe günü daha sonra yayınlayacak.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9