VKontakte ekibi, VK Video için yeni bir özelliğin lansmanını duyurdu. Tüm platform kullanıcılarının otomatik video geliştirmeye erişimi vardır.Tescilli sinir ağı teknolojisi NeuroHD, videolarda çözünürlüğü ve kare hızını iki katına çıkarabilecek. Bir sinir ağı yardımıyla çözünürlüğü 720p’ye, kare hızını 60 fps’ye çıkarabilir, gürültüyü ve kamera sarsıntısını giderebilirsiniz.

NeuroHD teknolojisi, VKontakte’nin web sürümü aracılığıyla video yüklerken çalışır. Gelecekte geliştiriciler, videoları Full HD çözünürlüğe geliştirme yeteneğini uygulamayı planlıyor. Basın servisinin belirttiği gibi, teknoloji VK Video’nun tescilli bir gelişimidir ve diğer büyük video kaynaklarında analogları yoktur.

Videoları daha iyi hale getirmek için, platforma video yüklerken otomatik olarak iyileştirme seçeneğini belirlemeniz gerekir. Algoritmalar videoyu analiz edecek ve dahili kriterlere göre en iyi kalite iyileştirme seçeneğini sunacaktır. Herhangi bir uzunluk ve boyuttaki videolar için işleme etkinleştirilebilir. Ek olarak, VK Video’da artık 60 fps kare hızında videolar yükleyebilirsiniz.genel-22