Eğilip saklanan, havaya uçmuş binalardan kaçan insanların ve köşeye karikatür bombaları düşen acil servis çalışanlarının grafiği

Ekran görüntüsü: Tayvan Milli Savunma Bakanlığı

Tayvan gibi ülkelerin akıllarında neden askeri işgal olduğunu görmek kolay. Şimdi, Tayvan Savunma Bakanlığı, başka bir ülkenin (kim olduğunu söylememek) uzun süredir kendisine ait olduğunu iddia ettiği toprakları işgal etmeye karar verir.

içinde yeni Çince hayatta kalma el kitabı hem Android hem de i için çeşitli web sitelerine ve uygulamalara bağlanan QR kodlarıdır.Çinli askerler Tayvan üzerinden ilerlemeye başlarsa yardımcı olabilecek işletim sistemi. Kodlar, insanları elektrik kesintileri, hava durumu, askeri duyurular ve mevcut acil sağlık hizmetleri hakkında bilgilendiren sitelere bağlantılar içerir. Uygulamalar şunları içerir: içişleri polis teşkilatı bakanlığıayrıca bir hava saldırısı sırasında tahliye protokollerini de içerir.

Garip bir şekilde şirin sanat tarzı, yok edilmiş bir manzara ve duman ve moloz arasında hareket eden silahlı askerlerin grafikleriyle çatışıyor. Özellikle iyi hazırlanmış belge ayrıca farklı alarmlara ve hava saldırısı sirenlerine nasıl tepki verileceğini, bir tahliye tesisine nasıl güvenli bir şekilde girileceğini, farklı acil servislerle nasıl iletişime geçileceğini, acil tıbbi ve tahliye kitlerine hangi malzemelerin dahil edileceğini ve acil durum hakkında bilgi verir. ordu rezervine çağrıldı.

Reuters Bakanlığın Her Şeye Yönelik Savunma Seferberlik Birimi’nden Liu Tai-yi’nin çevrimiçi bir basın toplantısında, belgenin “vatandaşların bir askeri krizde ve olası felaketlerde nasıl tepki vermesi gerektiği hakkında bilgi sağladığını” söyledi.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, tüm dünyayı, artan çatışma potansiyeli konusunda bir panik duygusuna soktu. Özellikle Tayvan ile Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki mevcut gerilimleri bilerek, retorik kaprisleri politik olarak akıllıca olsa da, zamanlama ülkenin devam eden ihtiyacının kanıtıdır. komşularını savaşa kışkırtmadan kol mesafesinde tutmak için.

Tayvan, komşusundan bir askeri saldırı durumunda kılavuz yayınlayan ilk ülke değil. bu İsveççe Hükümet, Rusya’nın saldırgan duruşuna ilişkin artan korkular nedeniyle 2018’de benzer bir belge yayınladı. Geçen hafta, Polonya hükümeti 36 sayfalık yeni bir rehber yayınladı başlıklı bir istila durumunda Hazır olun, kriz ve savaş zamanları için bir rehber. Rus saldırganlığının çok daha açık bir şekilde kınanması olan bu rehber, aynı zamanda acil servislerin nereden aranacağı hakkında da bilgi veriyor, ancak aynı zamanda dezenformasyonla başa çıkma hakkında bilgiler de sunuyor. Rusya ünlü oldu.

Tayvanlı yetkililer, belgenin sığınaklar, hastaneler ve diğer acil servislerle ilgili daha yerel bilgileri içerecek şekilde güncellenebileceğini belirtti.genel-7