Roskomnadzor, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ilgili ana maddede yer alan yasaları ihlal eden bilgilerin yayılmasıyla ilgili olarak Wikipedia yönetimine iki tebligat gönderdi. Roskomnadzor “yanlış bilgileri” ortadan kaldırmak için trompet çalıyor.

Dün Roskomnadzor, her ikisi de “Putin, Vladimir Vladimirovich” makalesi altında iki bildiri daha gönderdi. Ukrayna ile İlişkiler (2021-günümüz) ve Ukrayna’nın işgalinden sonra (2022) bölümlerini sevmiyorlar.


“Vikipedi”

Wikipedia, Roskomnadzor’un “Donetsk ve Lugansk Halk Cumhuriyetlerini korumak için Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetlerinin özel askeri operasyonunun amaçları ve biçimi hakkında yanlış bilgi içeren bilgilendirici materyaller” bulduğunu açıkladı.Bu tür yayınlar, durumun istikrarsızlaştırılmasına ve ayrıca Rusya Federasyonu topraklarında toplu kamu düzeni ve kamu güvenliği ihlalleri için koşulların yaratılmasına katkıda bulunabilir.


Roskomnadzor

Bu haftanın başlarında, Roskomnadzor, düzenleyicinin ajans tarafından pornografik olarak kabul edilen 10 görüntünün kaldırılmasını gerektirdiği Rusça Wikipedia’ya bir bildirim gönderdi.

Bundan önce düzenleyici, Wikipedia’ya Ukrayna’daki olaylarla ilgili yanlış bilgileri kaldırması için üç kez talep gönderdi. Üç vakadan iki tanesini yazdık.genel-22