Nisan 2022 için Halo MCC güncellemesi burada ve FPS oyun koleksiyonuna, yakın zamanda tanıtılan Halo ODST Flood Firefight modu ve Halo 3 crossplay’in tanıtımı dahil olmak üzere bazı büyük yeni özellikler ekliyor. Ayrıca 343 Industries, “MM’deki her oyun” için Halo mod desteğinin bu yıl olduğunu ekliyor. Vay canına.

bu Halo MCC Nisan 2022 yama notları burada ve 343, yeni özellikler hakkında bir çok ayrıntıya giriyor. Steam blog yazısı. Tabii ki, en büyük yenilik, ODST’nin eğlenceli kooperatif hayatta kalma Firefight moduna Halo’nun zombi benzeri Flood dalgalarını ekleyen ‘Floodfight’. Sel, ürkütücü Silent Hill benzeri bir sisle örtülüdür, araçlara binebilir ve hatta oyuncuları kendi taraflarına çevirmek için size veya takım arkadaşlarınıza bulaşabilir.

Güncelleme ayrıca UI iyileştirmeleri, yeni kafatasları ve madalyalar, özel oyun tarayıcısı desteği ve Forge ve mod araçlarına yönelik ince ayarlar içeriyor. Diğer bir büyük ekleme, hem Halo 3 hem de Halo ODST için kampanya işbirliği çapraz oyunudur (harika). 2. Sezon.

343 ayrıca Master Chief Collection için gelecek planlarından birkaçından bahseder. Ne yazık ki Halo 5 hakkında hala bir haber yok, ancak geliştirici amacının “MM’deki her oyun için modlama ve Steam Atölyesi’ni desteklemek” olduğunu belirtiyor. Halo ODST mod araçları yakında geliyor ve ekip Halo Reach, Halo 2 çok oyunculu ve Halo 4 modlarını “bu yıl içinde” eklemeyi hedefliyor.

343, 2022 yılı boyunca henüz eklenmemiş tüm içeriğin yanı sıra “temel özellikler, yaşam kalitesi güncellemeleri ve hata düzeltmeleri” ile “çoklu güncellemeler” sunmayı planlıyor – ve bunlar, herhangi bir büyük Halo Infinite güncellemesi arasında geçiş yapmalıdır.

PC’deki Halo 5’e gelince, şu anda en iyi seçeneğiniz onu Game Pass Ultimate bulutu üzerinden oynamaktır – bu, Steam Deck’te biraz kod değişikliği ile bile yapılabilir.

PC için Oyun Geçişi PC için Oyun Geçişi PC için Oyun Geçişi Microsoft $9.99 $1 (ilk ay) Abone Network N, Microsoft ve diğer programlar aracılığıyla yapılan uygun satın alımlardan komisyon alır.oyun-2