İlk olarak, Elon Musk’ın Twitter’ın en büyük bireysel hissedarı olacak kadar hisse satın aldığını öğrendik. Şirket, Musk’ın yönetim kurulunda yer alacağını duyurdu, ancak bir hafta içinde bu plan bozuldu ve Musk yönetim kuruluna pozisyonu kabul etmeyeceğini bildirdi. Elon şu anda ne yapıyor?

Tüm bunların ortasında Musk, bir tweet üzerinden kendisini menkul kıymetler dolandırıcılığıyla suçlayan ajansa burnunu sokmaya devam ederken birkaç SEC kuralına ters düşmüş gibi görünüyor.

Halihazırda Tesla, SpaceX, The Boring Company ve Neuralink’i yöneten Musk, geniş bir sadık takipçi kitlesi ile Twitter’ın en görünür kullanıcılarından biridir. Milyarder yönetici, anında sarsıcı şirket planlarını, itibarsız memleri ve tuhaf suçlamaları paylaşıyor. Bu, elektrikli arabalarıyla yardımdan uydu internet arayan politikacılara kadar her şeyi isteyen insanlar için küresel bir teknik destek hattı görevi gören yanıtlara ek olarak, bir savaş sırasında vatandaşları bağlı tutabilmeleri için.

Twitter’daki Musk dönemi, yakında tweet’ler için bir düzenleme düğmesini test edeceğini gösteren sürpriz bir açıklama içeriyordu – şirketin ısrar ettiği haber, neredeyse yönetim kurulu üyesinin bu özellik hakkında onaylanmadan hemen önce yayınladığı bir anketle hiçbir ilgisi olmadığını söyledi. Şirket ayrıca, yönetim kurulu üyeliğinin Musk’ı ılımlılık politikalarından muaf tutmayacağını da açıkladı.

Twitter CEO’su Parag Agrawal, çalkantılı bir haftanın ardından Musk’ın yönetim kurulu üyeliğini reddettiğini ve bunun da dünyanın en zengin insanını şirketin hisselerinin yüzde 14,9’undan fazlasını almama taahhüdünden kurtaracağını duyurdu. Agrawal, Twitter çalışanlarına yazdığı bir mektupta, “Önümüzde dikkat dağıtıcı şeyler olacak, ancak hedeflerimiz ve önceliklerimiz değişmeyecek” dedi. Ayrıca çalışanlardan “gürültüyü kapatmalarını” istedi.

Musk, elbette bir emoji ile yanıt verdi ve ardından birkaç dakika sonra çabucak sildi:
Musk’ın silinen tweet’i.

Ayrıca, yönetim kuruluna oturmayacağını bildirdiği andan Agrawal’ın haberi duyurduğu zamana kadar Twitter hakkında attığı tweetlerin bir kısmını (hepsini değil) sildi.

Çok dikkat dağıtıcı olabilecek bir olasılık? İlk etkileyici CEO’dan düşmanca bir devralma girişimi. Elon Musk ve Twitter ile ilgili en son güncellemelerimiz için okumaya devam edin.genel-2