Apple, geçen hafta WWDC etkinliği için davetiye gönderdi ve tarihler 6-10 Haziran olarak belirlendi. Apple’ın yaklaşmakta olan iOS 16 ve iPadOS 16’yı dünyaya duyurması ve geliştiricilere beta sürümlerini yayınlaması bekleniyor. Yeni bir rapor, iOS 16’nın büyük bir yeniden tasarıma sahip olacağını ve Bildirimler, sağlık takibi ve çok daha fazlasında ‘önemli’ iyileştirmelerle geleceğini gösteriyor. Konuyla ilgili daha fazla ayrıntı okumak için aşağı kaydırın.

iOS 16, Önemli Bir Yeniden Tasarım ve Bildirimler ve Sağlık Takibinde İyileştirmelerle Geliyor

onun en son Açılış Bülteni, Bloomberg’den Mark Gurman, iOS 16’nın büyük bir yeniden tasarımla geleceğini öne sürüyor. Ayrıca iOS 16, bildirimler ekranında ve sağlık izleme özelliklerinde de önemli iyileştirmeler ekleyecek.

Apple, Haziran’daki WWDC Etkinliğinde İki Yeni Mac Başlatmak İstiyor

İOS tarafında, bildirimlerde bir güncelleme ve yeni sağlık izleme özellikleri de dahil olmak üzere, pano genelinde oldukça önemli bazı geliştirmeler arıyorum.

Neredeyse on yıl önce iOS 7’den bu yana pek değişmemiş olsa da, iOS arayüzünün baştan sona yeniden tasarlanmasını beklemiyorum. Ancak yeni bir iPadOS çoklu görev arayüzü olabilir.

Daha önce de belirtildiği gibi Apple, iOS 16’yı Haziran ayındaki WWDC etkinliğinde duyuracak. Etkinlik davetiyeleri, dijital bir toplantı için zaten gönderildi. Şirket, etkinliği çeşitli platformlarda canlı olarak yayınlayacak. Apple, iOS 16 ve iPadOS 16 dışında macOS 13, watchOS 9 ve tvOS 16’yı da duyurmayı uygun görecektir.

iOS 16 Başlatma Özellikleri ve Yeniden Tasarım

Gurman ayrıca watchOS 9’un “aktivite ve sağlık takibinde büyük güncellemeler” içerebileceğini belirtti. Ancak macOS 13 için güncellemenin adı da dahil olmak üzere hiçbir ayrıntı paylaşılmadı. Yazılım tarafının yanı sıra Mark Gurman, Apple’ın WWDC etkinliğinde iki yeni Mac tanıtmayı düşünebileceğini de paylaştı. Potansiyel olarak Apple, yeniden tasarlanan MacBook Air’i bir M2 yongasıyla duyurabilir.

Apple’ın ayrıca kullanıcılar için bazı sürprizleri olabilir, bu yüzden buralarda kalmaya dikkat edin. Hepsi bu kadar arkadaşlar. Konuyla ilgili daha fazla ayrıntı ortaya çıktıkça sizlerle paylaşacağız. Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşın.genel-17