Üst düzey bir yetkili, Hindistan’ın Hint kültürünü tanıtmak ve popülerleştirmek amacıyla sürükleyici bir oyun ortamı için üst düzey teknolojiler geliştirmek için dijital oyun araştırma girişimini başlatmaya hazır olduğunu söyledi.

Bilim ve Mühendislik Araştırma Kurulu (SERB) Dijital Oyun Araştırma Girişimi, üç dikey alana sahip olacaktır: Öğrenme ve Eğlence Oyun Platformlarında Ar-Ge; İşbirlikçi Teknik Tasarım Süreci: SERB Oyun Laboratuvarları; ve Hint Kültürü ve Değerlerine odaklanan Sürükleyici Oyun Prototipleri.

SERB Sekreteri Sandeep Verma Twitter’da yaptığı açıklamada, Ar-Ge girişiminin akademiyi, yeni kurulan şirketleri ve endüstriyi, Hint oyun motorları, prosedürel içerik oluşturucular, oyuncu ve topluluk merkezli oyunlar üzerinde tasarım patentleri/telif hakları geliştirmek için üst düzey Ar-Ge konseptlerini hızla geliştirmek için bağlayacağını söyledi.

Verma, dijital oyunların ve simülasyonların araştırma ve çeviri için heyecan verici BT sorunları sunduğunu ve bunun küresel ölçekte önemli ticari potansiyele yol açtığını söyledi.

İnovasyon, mühendislik, bilgisayar bilimi, görsel grafikler, güzel sanatlar ve sosyal bilimlerde çapraz araştırmayı içerecek.

Başbakan Narendra Modi, uluslararası oyun sektöründe Hindistan’ın ayak izini artırmak için mücadele ediyor.

Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, animasyon, görsel efektler, oyun ve çizgi roman sektörünü teşvik etmek için bir görev gücü kurduğunu duyurdu.

Birkaç yerli oyun geliştiricisi yakın zamanda Hindistan’daki en eski uygarlığın parçası olan silahlardan ve manzaralardan ilham alan Indus Battle Royale gibi Hindistan temalı oyunları başlatma planlarını duyurdu.

Hintli oyuncular ayrıca PUBG ve Free Fire’a karşı bir Hindistan temalı battle royale oyunu olan FAUG – Fearless ve United Guards’ı piyasaya sürmüştü.
genel-8