Daredevil’in en büyük başarısızlıklarından biri, elini düzeltmeye çalıştığı zamandı, ancak şimdi Elektra’nın yardımıyla bu hatayı geri almaya çalışıyor.

Uyarı: için ileride spoiler Şeytanın Hükümdarlığı #6!

İle şeytanın saltanatı artık bitti, gözüpek yeni bir görevi var: en utanç verici başarısızlıklarından birini kurtarmak. 2010’larda Shadowlands Daredevil, El’in kontrolünü ele geçirdi ve onları iyileştirmeye çalıştı. Çabaları boşunaydı ve neredeyse onu bir yıkım yoluna sürükledi; şimdi, Kingpin tehdidi ortadan kalktığında (şimdilik zaten), Daredevil bir kez ve herkes için El’in icabına bakacak. Şeytanın Saltanatı #6 şimdi basılı ve dijital olarak satışta.

Kötü ninjaların kültü olan The Hand, Daredevil’i yıllardır tehdit ediyor; Daredevil’in sürekli tekrar eden sevgilisi Elektra, bir zamanlar El için çalıştı ama Daredevil sayesinde onlardan kurtuldu. Bir noktada, Daredevil El’in kontrolünü ele geçirdi ve kroniklerinde anlatıldığı gibi onları daha iyi niyetli bir yöne yönlendirmeye çalıştı. Gölge Ülkesi. Ancak, El’i iyilik için bir güce dönüştürme çabaları geri tepti ve şeytani bir ele geçirmeye yatkın hale geldi; Marvel’ın sokak seviyesindeki bir grup kahramanı daha sonra Daredevil’ı kurtarmak için bir araya gelmek zorunda kaldı. Grup başarılı oldu ve El kötü yollarına devam etti. Son zamanlarda, Elektra, Kingpin’in New York Belediye Başkanı olması için tam zamanında Daredevil’in mantosunu üstlendi ve yakın zamanda sonuçlandırıldığı gibi katı süper kahraman karşıtı yasalar çıkardı. şeytanın saltanatıChip Zdarsky tarafından yazılmış, Marco Checchetto tarafından resimlendirilmiş, Marcio Menyz tarafından renklendirilmiş ve Clayton Cowles tarafından yazılmıştır.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İlgili: Marvel’in Yeni Daredevil’inin Punisher’a Karşı Bir Şansı Yok

Kahramanlar, ülkeden kaçan Kingpin’i devirmekte başarılı oldular. Yenilgisinden bir hafta sonra Elektra (Daredevil olarak) ve Matt Murdock bir sonraki hamlelerini tartışıyorlar. Daredevil, Elektra’ya “artık sokak dövüşü yok. Artık Fisk yok,”— bakışlarını daha yükseğe koyuyor. Dünya Murdock’un öldüğüne inanıyor ve bunu kendi yararına kullanmayı planlıyor. İkisi, El’i devirmeye adanmış bir grup olan Yumruk’u başlatıyor. Daredevil ayrıca Yumruğun sadece El’i durdurmanın ötesine geçeceğini de ortaya koyuyor. Elektra ve Daredevil, Daredevil’ın ona “hadi dünyayı kurtarmaya gidelim” diyerek yola çıkar.Daredevil ve Elektra Yumruğu başlatır

Gölge Ülkesi Daredevil’in en büyük başarısızlıklarından biri olarak duruyor. El ile niyetleri saftı, ancak yüzyıllarca süren geleneğe, ritüel cinayet de dahil olmak üzere geleneğe karşı çıktı. El’i düzeltmeye çalışmak, sonunda Daredevil’i şeytani ele geçirmeye açık bırakan beyhude bir alıştırmaydı – bu da sonunda onunla arkadaşları arasında bir kavgaya yol açtı. Daredevil bu günlerde daha net düşünüyor ve şimdi El’in farkına varıyor. olumsuz içeriden değiştirilebilir; Yüzyılların kötü gelenekleri bunu sağlamıştır. Daredevil artık El’in dışarıdan durdurulması gerektiğini anlıyor ve onları durdurmak için görevini ikiye katladı. Daredevil’in buradaki kararıyla ilgili ilginç olan şey, Yumruğun daha da büyük bir kapsamı olacak – sadece El’i durdurmakla kalmayacak, aynı zamanda bir bütün olarak dünyayı kurtaracaklar.


Elbette, en iyi niyetler yine de yoldan çıkabilir ve gözüpek ve Elektra’nın önünde uzun bir yokuş yukarı savaş var. Yine de Korkusuz Adam artık bunu biliyor ve şimdi en büyük başarısızlığını telafi etme şansı var.

Sonraki: Daredevil Sadece Bir Marvel Kötü Adamından Gerçekten Korkuyor

DC Gururu

DC, LGBTQIA+ Kahramanlarını Çarpıcı DC Pride 2022 Sanatıyla Kutluyor


Yazar hakkındasinema-1