“Dijital kağıt” adını verdiği elektroforetik ekranlarda uzmanlaşan E Ink, yeni nesil E Ink Kaleido renkli ekran teknolojisini piyasaya sürdüğünü duyurdu.

E Ink Kaleido 3’ün ekranının daha zengin renkler, 16 seviye gri tonlama ve 4096 renk sunarak e-okuyucular için “mükemmel” olduğu söyleniyor. Ekran yapısının optimizasyonu, renk doygunluğunu E Ink Kaleido Plus olarak adlandırılan önceki nesle kıyasla %30 artırmayı mümkün kıldı. E Ink Kaleido 3, tam renkli bir cihaz oluşturmak için bir Renk Filtre Dizisi’nin (CFA) E Ink Carta siyah beyaz filmi tamamladığı E Ink Print Color ePaper teknolojisini kullanır.Gelişmiş renk üretimine ek olarak Kaleido 3, yeni E Ink ComfortGaze ön aydınlatma teknolojisini kullanır. Ek okuma konforu için ekran yüzeyinden yansıyan mavi ışık miktarını azaltır. Mavi Işık Oranı (BLR) ve Mavi Işık Toksisite Faktörü (BLTF), önceki nesle kıyasla sırasıyla %60 ve %24 oranında azaltılmıştır.

E Ink Kaleido 3 modülleri 7.8″, 10.3″ ve 13,3″ dahil olmak üzere çeşitli boyutlarda gelir. Yüksek el yazısı duyarlılığı, modülün animasyonları ve videoları oynatmasına izin vererek eğitim ve profesyonel uygulamalara yeni dijital okuma ve yazma deneyimleri getiriyor.genel-22