Çılgınca popüler ünlü yarışma serisi Yıldızlarla Dans Disney Plus’a gidiyor ve yalnızca akış hizmetinde piyasaya sürülen ilk canlı diziyi işaret ediyor.

Dizi daha önce Disney’in yayın yapan TV ağı ABC’de 16 yıl boyunca 30 sezon yayınlanmıştı. Disney, dizinin Disney Plus’ta iki sezonluk özel bir alımı olduğunu ve sonbaharda ABD ve Kanada’da prömiyer yapacağını söyledi. Gösteri, BBC Studios’un Los Angeles’taki yapım kolu tarafından canlı bir izleyici önünde çekilecek.

Disney Plus’ın geçmiş sezonlardaki haklarıyla ilgili ayrıntılar belirsiz. olup olmadığını sordu Yıldızlarla Dans Disney sözcüsü Heather Levine, ilerleyen günlerde yayında olacak mı yoksa Disney Plus’ın gösteri kataloğunun tamamını mı alacağını söyledi. Sınır şirketin daha sonraki bir tarihte paylaşmak için ek ayrıntılara sahip olacağı.

ABC’nin en büyük canlı televizyon dizilerinden birini Disney Plus’a taşıma kararı, şirketin kayan yazı yayın hizmetine daha fazla abone getirme taahhüdünün altını çiziyor. Disney Plus, 2024 yılına kadar 230 milyon ila 260 milyon aboneye ulaşmayı planladığını ve bu hedefe lazerle odaklandığını söyledi. Disney’in en büyük filmlerinden bazıları, lansmanından bu yana Disney Plus’ta gösterime girdi ve hizmet kısa süre önce daha ucuz, reklam destekli bir katman da duyurdu.

“Gösterinin geniş çekiciliği ve Disney temalı yarışma gecelerinin ezici popülaritesi, Disney Plus’ı çocuklar için mükemmel bir ev haline getiriyor. Yıldızlarla Dans Disney medya ve eğlence dağıtım başkanı Kareem Daniel yaptığı açıklamada, demografik erişimimizi genişletmeye devam ederken,” dedi.

Bununla birlikte, gösterinin ABC’deki muazzam popülaritesi göz önüne alındığında cesur bir karar. Şirket, 2021 sonbahar sezonunda, Yıldızlarla Dans Walt Disney Televizyonu’nun eğlence bölümü başkanı Dana Walden, yaptığı açıklamada ABC’nin senaryosuz listesini genişletmeye odaklandığını söyledi.genel-2