Bir sızıntının ardından, yeni bir Star Trek video oyunu resmi olarak onaylandı. Star Trek Prodigy: Supernova, animasyon dizisi Star Trek: Prodigy’den uyarlanarak PS4, Xbox One, PS5, Xbox Series X|S, PC ve Nintendo Switch için yolda.

TV dizisi gibi, terk edilmiş bir Federasyon yıldız gemisinde yaşayan altı uzaylı gencin hikayesini takip ediyor. Duyurudan bir satırda, “Bu oyun aynı zamanda genç oyunculara yönelik ilk Star Trek video oyununu işaret ediyor ve yeni nesil Trekkies’e oyun getiriyor” dedi.

Star Trek Prodigy: Süpernova

Bir şirket olan Outright Games, lisanslı oyunlarla ilgili birçok deneyim, Supernova üzerinde çalışıyor. Outright, diğerleri arasında My Little Pony, Fast & Furious ve Hotel Transylvania serilerinde oyunlar geliştirmiştir. Tessera Oyunlarıyeni kurulan bir stüdyo da geliştirici olarak listeleniyor.

Yaklaşan oyunla ilgili daha fazla ayrıntı önümüzdeki aylarda paylaşılacak.

Supernova, yakın zamanda duyurulan Star Trek: Resurgence’a katılıyor. Bu, Star Trek: The Next Generation olaylarından sonra geçen orijinal bir hikayeyi anlatan üçüncü şahıs bir macera oyunudur. Bu oyun, eski Telltale geliştiricilerinden oluşan bir stüdyodan geliyor.

Diğer Star Trek haberlerinde Paramount, Star Trek: Picard Season 3’ün The Next Generation kadrosunu yeniden bir araya getireceğini duyurdu.oyun-1