Tahmin edebileceğiniz gibi, insanlar yeni iPhone SE’yi alma konusunda çıldırmış değil… ve siz okuyucularımız, ayrıca anketimizde bu konuda oldukça heyecanlıydı. JP Morgan, iPhone SE için tüketici harcamalarında gerçekten azalma olduğu için şimdi Apple’ın geliri için tahminlerini ayarlıyor. AppleInsider raporları JP Morgan’a göre bunun şirketin iPhone 13 ve Hizmetler segmentlerini etkileyebileceğini söyledi.

iPhone SE beklendiği kadar talep görmediği için yatırımcılar tüketici harcamalarına daha temkinli yaklaşıyor

JP Morgan analisti Samik Chatterjee, bir yatırımcı notunda, elektronik segmentindeki azalan talep nedeniyle şirketin daha temkinli bir pozisyon alacağını belirtti. Analist, akıllı telefon pazarı için büyüme tahminlerini yönetiyor, çünkü akıllı telefon pazarının piyasaya sürülmesinde böyle bir ters durum yok. yeni iPhone SE. Bu aynı zamanda piyasanın yukarı yönünü de etkileyebilir. iPhone 13 ve App Store Hizmetleri segmentleri. Hemen hemen, JP Morgan şimdi kazanç tahminini kesecek. iPhone 13’ün iPhone SE’nin zayıf talebiyle nasıl bir ilişkisi olduğunu merak ediyorsanız, bunun nedeni büyüme tahminlerinin “iPhone” ve “Hizmetler” kategorilerine ayrılmasıdır. Oldukça fazla, analist şimdi beklentilerini genel olarak iPhone segmentinin büyümesine göre ayarlıyor. Ancak Chatterjee, tahminlerdeki düşüşün “üst düzey akıllı telefonların dayanıklılığı göz önüne alındığında oldukça mütevazı” olduğunu belirtti.

Peki ya sayılar? Yatırımcı notuna göre Chatterjee’nin tahminleri şöyle: Apple’ın 2022’den itibaren 245 milyon iPhone gönderisi elde edebileceğine inanıyor (önceden 250 milyon tahmin ediyordu). Spesifik olarak iPhone SE ile ilgili tahminleri şimdi 24 milyon adette, önceki tahmini ise 30 milyondu.

Hizmet departmanında, analist artık 2022’de %20 yerine %15’lik bir büyüme görüyor. Temel olarak, yeni indirmelerde, toplam gelirde ve oyun gelirinde daha düşük bir büyüme var.

Ancak analist, Apple için endişe duymaktan çok uzak. Şirketin yine de esnek bir performans sunmak için iyi bir konumda olduğunu söylüyor. 12 aylık Apple hisse senedi fiyat hedefi 210 dolarda kalıyor.telefon-1