Kaybolan mesajlar: gizliliğinizi 007 benzeri bir şekilde koruyabilecek bir şey… evet, ancak WhatsApp’ta, telefonunuzdan kaybolacak şekilde ayarlanmış bir medya dosyasını kaydetme yeteneği de dahil olmak üzere bazı sorunlar vardı. Bu özelliği gizlilik için daha az kullanışlı hale getiriyor ve arkadaşlarınızla eğlenmek için daha kullanışlı hale getiriyor. Ancak Meta şimdi WhatsApp gizliliğini iyileştirmeyi amaçlayan bir güncelleme yayınlıyor. MySmartPrice raporlarıve kaybolacak şekilde ayarlanmış medya dosyalarını otomatik olarak kaydedemezsiniz.

WhatsApp, Kaybolan Medya özellikleri için güncelleme yayınladı

WABetaBilgi WhatsApp için gizlilik bölümündeki bazı yeni iyileştirmelerin artık iOS ve Android kullanıcılarına sunulduğunu bildirdi. Bu güncellemeden önce, telefonunuzun film rulosundaki medyayı otomatik olarak kaydedebiliyordunuz, ancak şimdi bu, sohbetlerin kaybolmasıyla sınırlandırılarak sohbetleri daha güvenli ve özel hale getirecek.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, bu yeni güncelleme ile WhatsApp, Android’de kaybolan sohbetler için “Medya Görünürlüğü” seçeneğini otomatik olarak kapatacak. IOS’ta “Film Rulosuna Kaydet” özelliği kapatılacaktır. Bu şekilde, kaybolan sohbet sırasında herhangi bir resmi, videoyu veya GIF’i telefonunuzun galerisine otomatik olarak kaydedemezsiniz.

Bu otomatik seçenekler varsayılan olarak kapalıdır. Bununla birlikte, ayarlara gidip özellikleri açarsanız, medyayı kaybolan sohbete kaydedebilir ve medya dosyasını manuel olarak indirebilirsiniz.

WABetaInfo’ya göre, bu özellik şimdi beta kullanıcılarına sunuldu ve 24 saat içinde genel kullanıma sunulacak.

Daha önce, WhatsApp başka bir güvenlik özelliği sunmuştu. İnsanların önceden iletilmiş bir mesajı aynı anda birden fazla grup sohbetine iletmesini kısıtlar ve bu, anlık mesajlaşma uygulamasında spam yayılmasının çok fazla önlenmesine yardımcı olabilir.

Hoşunuza gidebilecek diğer son WhatsApp değişiklikleri

WhatsApp’ın şu anda üzerinde çalıştığı özelliklerden biri, sohbet uygulamasında dosya paylaşımı için daha büyük dosya boyutu. Bu güncellemeden önce WhatsApp, sohbet hizmetinde göndermek veya almak istediğiniz dosyalar için 100 MB’lık bir sınıra sahipti. Bu yeni değişiklikle birlikte bu sınır önemli ölçüde 2 GB’a çıkarılacak. Yine de, bu özelliğin şu anda Arjantin’de bulunan az sayıda beta test kullanıcısı için kullanıma sunulduğunu ve henüz herkes tarafından kullanılamadığını unutmayın. Yakın zamanda, uzun zamandır beklenen ve çok kullanışlı olduğu gerçeğini bildirmiştik. Çoklu cihaz desteği nihayet hem Android hem de iOS’a geliyor (ilk olarak bu ayın sonunda iOS’ta piyasaya sürülecek ve Android kullanıcıları bunu Nisan ayında alacak).

Bu WhatsApp özelliği neden bu kadar önemli? Bilmeyenler için, şu anda sohbet etmek için PC’nizde veya Mac’inizde WhatsApp’ı kullanabilirsiniz, ancak sohbetin çalışabilmesi için iPhone veya Android telefonunuzun her zaman çevrimiçi olması gerekir. Bunun nedeni, WhatsApp’ın telefonunuzda uçtan uca şifreleme için kimlik anahtarınızı depolamasıdır.

Ancak, çoklu cihaz desteği özelliği bunu değiştirir. Bununla birlikte, her biri kendi kimlik anahtarına sahip olacağından, telefonunuzu çevrimiçi olmadan her zaman kullanabileceğiniz dört adede kadar ek cihazda WhatsApp hesabınızı kullanabileceksiniz.

WhatsApp’ın yakın zamanda tanıttığı bir diğer kullanışlı özellik de, sohbet uygulamasında gönderilen mesajlara emoji ile tepki verin. Bu özellik, popüler mesajlaşma uygulamasının beta sürümünde tekrar görüldü.

Resmileştikten sonra, WhatsApp’ta size gönderilen mesajlara altı tepki alacaksınız: Beğen, Aşk, Gülme, Şaşırdım, Üzüldüm ve Teşekkürler.telefon-1