Ah, Sony… Japon şirket, hem tasarım hem de pazarlama stratejisinde akıllı telefonlarıyla tahıla karşı devam ediyor. Ve ikincisi biraz tartışmalı olsa da (bir telefonu duyurduktan 3 ay sonra kim piyasaya sürüyor?!), İlki aslında sektöre yeni bir soluk getiriyor.

Saklamaya çalışmayacağım, Xperia Ray günlerimden beri büyük bir Xperia hayranıyım ama benim için bile Sony’nin hedef kitlesini ve pazar konumunu bulmakta zorlandığını görmek çok açık. Son zamanlardaki Xperia telefonları, teknolojik olarak diğer birçok modelden üstündür, ancak aynı zamanda çok pahalıdır ve bazen yazılım departmanında ciladan yoksundurlar ve garip donanım hatalarından rahatsız olurlar.

Ne zaman Xperia 1 III geçen yıl duyuruldu, size sorduk 1.299$ fiyatından satın alıp almayacağınızı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, oyların yarısından fazlası telefonun kendi iyiliği için çok pahalı olduğunu söyledi. Şimdi, halefi Xperia 1 IV’ün duyurusuna yaklaşıyoruz ve en son söylentilere bakılırsa işler daha da kötüleşebilir.

bu Xperia 1 IV’ün, üç adet 48 MP sensörlü ve bir telefoto periskop zum lensli (muhtemelen önceki modelde gördüğümüz değişken zum özelliğine sahip) daha da gelişmiş bir kamera sistemine sahip olduğu söyleniyor.

Sorun? Pekala, zaten tahmin edebileceğiniz gibi, bu fiyat – Çinli sızıntılara göre, telefon 256GB versiyonu için yaklaşık 1.415 dolar ve 512GB modeli için 1.572 dolar civarında olacak. Bu fiyatlar kesinlikle Avrupa ve Kuzey Amerika’da daha yüksek rakamlara karşılık gelecek ve muhtemelen 1500$ giriş modeli için

Şimdi, tüm bunları göz önünde bulundurarak, bu telefon için hala heyecanlı mısınız? Ve onu 1.500 dolardan satın almayı düşünür müsünüz? İtiraf etmeliyim ki, özellikle katlanabilir telefonlar artık daha ucuza satın alınabiliyorsa, benim için çok pahalı.telefon-1